V pátek 2. června vyhlásilo Krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, záchranu zvířete. K zásahu k vodní ploše mezi Starou Chodovskou a areálem společnosti Sokolovská uhelná na Vřesové, vyjíždíme v 08:15 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo nás očekává zaměstnanec bezpečnostní agentury, která zabezpečuje ostrahu v areálu SUAS. U rozlehlého rybníka je prováděn prvotní průzkum pomocí dalekohledu. Je nalezeno přesné místo záchrany. Na operační středisko je potvrzeno, že se bude jednat o záchranu labutě, která se blízko břehu zamotala do rybářského vlasce. Labuť se podařilo odchytit, vlasec i s rybářským háčkem byl odstraněn a labuť byla nezraněna vypuštěna zpět do volné přírody.