Hlavní stránka Informace SDH Sport O pohár starosty města Chodova 2017

Fotografie

O pohár starosty města Chodova 2017 PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 07 Červen 2017 11:36

První víkend v červnu proběhla v Chodově tradiční soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Chodova. V sobotu soutěžili družstva mužů, žen a mládeže, a v neděli družstva starších žáků, mladších žáků a přípravky. Bohužel soutěž ovlivnil termín konání, kdy se v kraji konalo mnoho akcí hlavně pro děti, a proto byla letošní účast slabší než v minulých letech. Rozdílné byly oba dva dny také, co se týká počasí. V sobotu, za velmi slunečného počasí, se na hasičském cvičišti v Bezručově ulici, sešlo několik soutěžních družstev. Hasičské klání zahájil starosta města pan Patrik Pizinger, který popřál všem hodně úspěchů. Na počátku došlo k rozlosování pořadí a následně se šlo na věc. Za dobré nálady, za podpory věrných fanoušků z blízkého i širokého okolí, za doprovodného slova místního spíkra, proběhly dvoufázově požární útoky.

V sobotním dopoledni zápolily družstva hasičů SDH Chodov muži 1, Chodov 2, Chodov ženy, SDH Mírová a SDH Březová u Sokolova. Letošní soutěž vyhrálo v kategorii žen družstvo Chodov, které bylo bohužel jediné. Mezi muži zvítězilo družstvo z Mírové, na druhém místě se umístilo družstvo z Březové, na třetím místě zabodovali borci z družstva Chodov 1 a na „bramborovém“ místě se umístnilo soutěžní družstvo Chodov 2. Zajímavostí bylo, že chodovské družstvo 1 bylo složeno ze starších zkušených hasičů, kdy nejstaršímu je 69 let. Samozřejmostí bylo tento den i klasické „pokřtění“ nového člena, který se poprvé zapojil do soutěže v hasičském sportu.

 

V neděli byly naplánovány disciplíny pro kategorie starších žáků, mladších žáků a hasičské přípravky. Bohužel toto klání ovlivnilo velmi studené a deštivé počasí. Soutěžní pokusy jsme ukončili při prvních pokusech mladších žáků z důvodu nepřízně počasí. Vyhodnotily se pouze štafety 4x60 metrů. Požární útoky stihla jen přípravka. Ostatní jsme nehodnotili. Výsledky tedy byly takovéto. V kategorii přípravka se celkově umístilo na prvním místě družstvo malých hasičů z SDH Křižovatka, které soutěžilo jako jediné. V kategorii mladší žáci bylo pořadí SDH Dalovice, SDH Chodov, SDH Nová Role, SDH Křižovatka, SDH Útvina, SDH Bor, SDH Kynšperk nad Ohří. V kategorii starší žáci bylo pořadí SDH Mezirolí, SDH Útvina, SDH Křižovatka, SDH Březová, SDH Chodov, SDH Kynšperk nad Ohří.

Letošní ročník hasičské soutěže O pohár starosty města Chodov, proběhl za významné podpory města Chodov a za perfektní spolupráce se správcem areálu Jirkou Perglerem mladším.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)