Hlavní stránka Informace JPO Jiné Uvedení jednotky do akceschopnosti po příjezdu z místa zásahu

Uvedení jednotky do akceschopnosti po příjezdu z místa zásahu PDF Tisk
Čtvrtek, 15 Červen 2017 12:08

Uvedení jednotky do akceschopnosti po příjezdu z místa zásahu je výkonem služby v organizačním řízení. Uvedení jednotky do akceschopnosti následuje bezprostředně po návratu z místa zásahu. Zásah jednotky končí návratem do místa její dislokace. Velitel jednotky hlásí příjezd na místo dislokace příslušnému operačnímu středisku nebo příslušnému místu, které jednotku vyslalo; těm také hlásí obnovení plné akceschopnosti po zásahu.

Velitel jednotky zajistí doplnění chybějící výstroje, provedení oprav, očisty požární techniky, věcných prostředků, obnovení funkčnosti prostředků chemické a technické služby, zdrojů radiostanic, svítilen apod. Stanoví režim regenerace sil hasičů tak, aby nebyla narušena akceschopnost jednotky. Součástí regenerace hasičů je osobní hygiena a očista osobních ochranných prostředků, případně posttraumatic­ká péče.

Každý hasič provede podrobnou kontrolu své osobní výstroje. Ztráty a poškození ohlásí veliteli jednotky.

Strojník, ve spolupráci s ostatními hasiči v družstvu, provede kontrolu provozuschopnosti vozidel a věcných prostředků zejména:

1. očištění vozidla,
  2. doplnění provozních náplní vozidla,
  3. doplnění hasebních látek a hasebních prostředků,
  4. doplnění oleje do rotačních vývěv,
  5. stav pneumatik,
  6. těsnost nádrží,
  7. činnost světel, stěračů, signálního výstražného zařízení,
  8. činnost brzdové soustavy,
  9. propláchnutí čerpadla,
  10. propláchnutí pěnotvorného zařízení,
  11. odvodnění čerpadla,
  12. výměnu poškozené nebo doplnění spotřebované a chybějící výzbroje.