Hlavní stránka Informace JPO Požáry Poškozená komunikace byla důkazem vysoké intenzity požáru

Fotografie

Poškozená komunikace byla důkazem vysoké intenzity požáru PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 15 Červen 2017 13:20

V pondělí 12. června vyhlásilo Operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár kontejnerů v Božičanech. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24, která je u naší jednotky předurčená na řešení požárů v čase 02:23 hodin. Po příjezdu na stanovené místo je průzkumem zjištěno, že místo požáru je v jiného domu než uvedl oznamovatel. Na operační středisko upřesňujeme místo požáru a dalším průzkumem zjišťujeme, že došlo k požáru v plném rozsahu celkem tří velkoobjemových plastových kontejnerů a také dřevěné nástěnky. Požár byl lokalizován a následně likvidován pomocí jednoho útočného vysokotlakého proudu. Všechny kontejnery byly požárem zcela zničeny. Byla provedena kontrola požářiště pomocí termokamery. Intenzitu požáru dokazovala také skutečnost, že vlivem plamenného hoření došlo k poškození části komunikace. Na místě jsme spolupracovali také s vyšetřovatelem požárů HZS a hlídkou Policie ČR.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy