Hlavní stránka Informace JPO Požáry Čtvrteční požár skládky u Vřesové

Fotografie

Čtvrteční požár skládky u Vřesové PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 16 Červen 2017 13:25

Ve čtvrtek 15. června, krátce po čtrnácté hodině vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, poplach pro jednotky v prvním stupni dle požárního poplachového plánu na požár skládky komunálního odpadu u Vřesové. K zásahu na požár, který se nacházel u Vřesové, ale je v katastru obce Vintířov, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1. Na místo vyjíždí také jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania, jednotka HZS stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7 a jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7.

 

Po našem příjezdu k požáru, kde již zasahují jednotky HZSp Sokolovská uhelná a jednotka SDH Vintířov, dostáváme pokyny od velitele zásahu. Vytváříme útočný proud "C" od CAS 30 v dýchacích přístrojích ve směru fronty šíření požáru ze severní strany skládky. Všichni hasiči byli upozorněni na možná nebezpečí v požářišti. Na místo zásahu se dostavují další povolané jednotky a to až v celém druhém stupni dle požárního poplachového plánu. Na místo zásahu se dostavuje také ředitel územního odboru Sokolov, který přebírá velení u zásahu a na jeho pokyn velitel naší jednotky koordinoval hasební práce a střídání hasičů ze severozápadní strany skládky. Dále chodovští hasiči mimo přímé hasební práce zajišťovali komunikaci s obsluhou bagru, který byl povolán na rozebírání skládky, bylo prováděno jištění a ochlazování stroje a hasební práce při rozebírání požářiště.

Během plnění úkolů byla jednotka SDH Chodov na pokyn velitele zásahu vystřídána jednotkou SDH Březová. Celý zásah probíhal v náročných povětrnostních podmínkách, kdy teplota vzduchu mimo požářiště byla více jak 30 stupňů, v místě požářiště více jak 60 stupňů a teplota plamene hořícího materiálu s hořlavými plyny až 1000 stupňů. V místě požáru byl také silný vítr jihozápadního směru, kdy se v nárazech směr měnil. Nebezpečím byly pro zasahující hasiče také skládkové plyny a nestabilita uskladněného a hořícího materiálu. Na místo byl vyžádán také vrtulník pro letecké hašení, ale z důvodu zásahu u jiné události, nemohl přiletět.

Zasahující jednotky:

JSDH Chodov

JSDH Vintířov

HZS Karlovarského kraje – stanice Sokolov

HZSp Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s.

HZS Karlovarského kraje – stanice Karlovy Vary

HZS Karlovarského kraje – stanice Cheb

HZS Karlovarského kraje – stanice Chemické závody

HZS Karlovarského kraje – stanice Kraslice

JSDH Horní Slavkov

JSDH Rotava

JSDH Březová

JSDH Stará Role

JSDH Nová Role

JSDH Pozorka

JSDH Nejdek

HZS Karlovarského kraje – krajské ředitelství

FOTO: ©Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy