Hlavní stránka Informace JPO Požáry Požár u Nové Role způsobil škodu za téměř tři sta tisíc korun

Požár u Nové Role způsobil škodu za téměř tři sta tisíc korun PDF Tisk
Úterý, 04 Červenec 2017 20:01

V sobotu 1. července ve 21:25 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach několika jednotkám na požár seníku u Nové Role. Naše jednotka vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahovaly jednotky SDH Nová Role a HZS stanice Karlovy Vary, plníme pokyny velitele zásahu. Následně velitel zásahu po dohodě s majitelem rozhodl o kontrolovaném vyhoření. Po zhruba dvou hodinách jsme odesláni zpět na základnu s tím, že budeme v ranních hodinách povoláni zpět na střídání. Druhý den ráno byla opět jednotka povolána zpět k zásahu. Na pokyn velitele zásahu provádíme při strojovém rozhrabávání slámy dohašování a ochrana zemědělského stroje. Příčina je v šetření, škoda je odhadnuta na 280 tisíc korun.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7)

JSDH Nová Role (CAS 20 Renault)

JSDH Chodov (CAS 24 T815)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

JSDH Vintířov (CAS 30 Scania)