Hlavní stránka Informace JPO Požáry Černý kouř z požáru zahalil část našeho města

Fotografie

Černý kouř z požáru zahalil část našeho města PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 04 Červenec 2017 20:38

V pondělí 3. července v 12:11 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár nízké budovy v ulici Dvořákova. Nahlášen byl požár objektu bývalé pekárny takzvané „knedlíkárny“. Černý sloup dýmu byl vidět daleko. K požáru vyslalo operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému jednotky v prvním stupni podle požárního poplachového plánu. Naše jednotka vyjíždí na místo s oběma cisternovými automobilovými stříkačkami. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno a potvrzeno na operační středisko, že se jedná o rozvinutý požár s plamenným hořením chladicího boxu v rozsahu 10x3 metru přistaveného přímo k budově a šíří se okny na objekt a střechu.

Na pokyn velitele zásahu byla vhodně ustavena mobilní zásahová technika pro možnost nasazení výškové techniky, dále bylo provedeno bojové rozvinutí dopravní vedení od CAS 24 a rozdělovač se dvěma hasebními proudy C. Jeden útočný proud byl určen k ochraně objektu a lokalizaci požáru chladicího boxu z vnější strany, další proud C k hašení přízemních prostor. Prováděl se také vnitřní průzkum pomocí termokamery z důvodu možnosti výskytu osob. Následně byl připraven 3 útočný proud C od rozdělovače. Na pokyn velitele zásahu byl proveden průzkum horních pater s úkolem vyhledávání možné přítomnosti osob a hašení ohnisek požáru. Na místo se dostavila jednotka HZS stanice Karlovy Vary, po předání informací si její velitel přebírá velení zásahu. Na místo se dostavuje také jednotka HZS stanice Sokolov a jednotka HZS stanice Chemické závody, řídící důstojník HZS Karlovarského kraje, velitel stanice jednotky HZS stanice Sokolov, vyšetřovatel požárů HZS Karlovarského kraje a také starosta města Chodov. V místě zásahu jsme spolupracovali také se strážníky městské policie Chodov, příslušníky Policie ČR a to i ze Skupiny kriminální policie a vyšetřování. Hasiči naší jednotky se průběžně řídí pokyny velitele zásahu, provádějí průzkum bojem, vyhledávání skrytých ohnisek, lokalizaci a likvidaci požáru, závěrečný průzkum požářiště. V objektu nebyly nalezeny žádné osoby. Příčina a výše škody je předmětem vyšetřování.

 

Zasahující jednotky a technika:

JSDH Chodov – CAS 24 T815 TERRNo1, CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Vintířov – CAS 30 Scania

HZS stanice Karlovy Vary – CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“

HZS stanice Sokolov – CAS 20 Scania

HZS stanice Chemické závody – AP 30 Renault

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy