Hlavní stránka Informace JPO Ostatní zásahy Operační středisko vyslalo k záchraně osoby tři jednotky

Fotografie

Operační středisko vyslalo k záchraně osoby tři jednotky PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 18 Červenec 2017 09:59

V pátek 14. července je na tísňovou linku hasičů oznámeno, že v Rájci, který spadá katastrálně po Černavu, spadla osoba do studny. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě vyhlašuje poplach třem jednotkám hasičů. K zásahu je vyslána v 16:33 hodin jednotka HZS Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a velitelský automobil VEA Toyota Hilux kdy v sestavě družstva je i lezecká skupina, jednotka SDH Nejdek s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 15 Man, a jednotka Chodov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Jako první je na místě jednotka hasičů z Nejdku a provádí záchranu osoby ze studny.

Na místo dojíždí další povolané jednotky. Dalším zjišťováním jsou získány informace, že původně do studny spadlo malé dítě a matka pro něj skočila. Dítě se dostalo ven, ale matka už ne. Velitel zásahu, v tomto čase už velitel profesionální jednotky, povolává na místo zdravotnickou záchrannou službu a operační středisko po vyžádání posádky ZZS na místo události vyžaduje také přítomnost Policie ČR k šetření případu. Posádka zdravotnické záchranné služby po příjezdu provádí základní vyšetření obou osob a dítě odváží k dalšímu vyšetření do nemocnice. Naše jednotka se na příkaz velitele zásahu vrací zpět na základnu.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)