V pátek 14. července je na tísňovou linku hasičů oznámeno, že v Rájci, který spadá katastrálně po Černavu, spadla osoba do studny. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě vyhlašuje poplach třem jednotkám hasičů. K zásahu je vyslána v 16:33 hodin jednotka HZS Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a velitelský automobil VEA Toyota Hilux kdy v sestavě družstva je i lezecká skupina, jednotka SDH Nejdek s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 15 Man, a jednotka Chodov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Jako první je na místě jednotka hasičů z Nejdku a provádí záchranu osoby ze studny.

Na místo dojíždí další povolané jednotky. Dalším zjišťováním jsou získány informace, že původně do studny spadlo malé dítě a matka pro něj skočila. Dítě se dostalo ven, ale matka už ne. Velitel zásahu, v tomto čase už velitel profesionální jednotky, povolává na místo zdravotnickou záchrannou službu a operační středisko po vyžádání posádky ZZS na místo události vyžaduje také přítomnost Policie ČR k šetření případu. Posádka zdravotnické záchranné služby po příjezdu provádí základní vyšetření obou osob a dítě odváží k dalšímu vyšetření do nemocnice. Naše jednotka se na příkaz velitele zásahu vrací zpět na základnu.