Hlavní stránka Informace JPO Požáry Požár mezi Chodovem a Loučkama

Požár mezi Chodovem a Loučkama PDF Tisk
Čtvrtek, 20 Červenec 2017 09:25

Ve středu 19. července v 15:05 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár v katastru Nového Sedla nedaleko Louček směrem na Chodov. Operační středisko vyslalo na základě informací od Policie ČR, která měla již hlídku na místě události, dvě jednotky hasičů. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 a jednotka Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Příslušník krajského operačního střediska navádí jednotky na místo nejkratší cestou s nejméně komplikovaným přístupem. Jako první je na místě naše jednotka a velitel potvrzuje na operační středisko informaci, že se jedná o požár po vypalování většího množství kabelů. Je provedena lokalizace a následná likvidace požáru pomocí 1 vysokotlakého proudu od CAS 24. Na místo se dostavila místní jednotka SDH Vintířov. V blízkosti zásahu se nacházelo podezřelé vozidlo a osoba se psem. Událost nadále řeší hlídka policie a jednotky se po společném závěrečném průzkumu vrací zpět na základnu.