Hlavní stránka Informace JPO Cvičení K dopravní nehodě jsme vyjeli z kondiční jízdy

Fotografie

K dopravní nehodě jsme vyjeli z kondiční jízdy PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 20 Červenec 2017 09:57

Hasiči v rámci školení a výcviku provádějí i výcvik v řízení zásahových vozidel takzvané kondiční jízdy. Kondiční jízdy se dělají v rámci vlastního hasebního obvodu, ale i dále, v plném obsazení družstva tak, jak vozidlo jezdí k ostrým zásahům. Ve středu 19. července večer velitel družstva, které mělo ten den službu, naplánoval kondiční jízdu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T Tatra 815 TERRNo1 s tím, že zásahové vozidlo bude obsazeno všemi členy družstva. Před výjezdem krátce před půl osmou večerní, ohlásil náš velitel operačnímu středisku počet osob ve vozidle a lokalitu kam bude směřovat jízda hasičského vozidla. Záhy se potvrdila zásada provádět, pokud je to možné, kondiční jízdy v plné obsazenosti. V čase 19:40 hodin operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému odvolává jednotku z kondiční jízdy a vysílá ji k dopravní nehodě s vyproštěním do obce Jenišov lokalita Zátiší. Informace, kterou dostal náš velitel přes radiostanici z operačního střediska, byla upřesněna na nehodu osobního vozidla, které narazilo do propustku u silnice nedaleko železničního přejezdu P85 směrem na Jenišov a další jednotky nemohou přijet, jelikož zasahují u jiné události.

Posádka zásahové cisterny se okamžitě ustrojuje a vybavuje prostředky, které máme v kabině. Po příjezdu na místo se potvrzují prvotní informace o nehodě s tím, že ve vozidle jela jedna osoba. Vozidlo je nestabilní a mimo vozovku. V tu chvíli se ukazuje, že se jedná o prověřovací cvičení chodovské jednotky, které připravil velitel zásahové jednotky Chodov s jedním z velitelů družstev. Ještě než se dostavila naše jednotka na místo nehody, tak na místě zásahu zastavují dva motorkáři, aby pomohli u vážné dopravní nehody. Bylo jim s díky oznámeno, že se jedná o cvičení jednotky hasičů. V tu dobu projíždělo na silnici 2226 mnoho aut a motorek, ale je tito dva zastavili, aby pomohli.

 

Zasahující družstvo začalo provádět standardní úkony při řešení tohoto typu události. V sestavě družstva byli především nováčci, pro které byla tato činnost náročná. Na konci bylo provedeno závěrečné vyhodnocení s tím, že bude během roku pokračovat intenzivní výcvik nováčků na tento typ události.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy