Hlavní stránka Informace JPO Požáry Ohlášen byl požár ve výškové budově

Fotografie

Ohlášen byl požár ve výškové budově PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 21 Červenec 2017 12:05

Ve čtvrtek 20. července v 00:15 minut vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár výškové budovy v ulici Obránců Míru. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24, jednotka HZS ze stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a automobilovým žebříkem AZ 37, a jednotka HZS ze stanice CHZ Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. Po příjezdu naší jednotky je průzkumem zjištěno, že došlo k požáru odpadu ve výtahové šachtě. Požár byl uhašen pře naším příjezdem, přesto provádíme kontrolu pomocí termokamery. Společná chodba není moc zakouřená, přesto úplnému odvětrání brání skutečnost, že na oknech nejsou v mnoha případech ovládací kličky. Jedním z obyvatelů domu bylo uvedeno, že došlo k zakouření spodinami hoření v jednom z bytů, ale byt byl již odvětrán přirozeně uživatelem. Jednotka přesto provádí kontrolu v bytě. Závěr zásahu je takový, že se požár nerozšířil a žádná škoda nevznikla. Bylo to především tím, že uživatelé domu si rychle všimli vznikajícího požáru a provedli uhašení s následným ohlášením hasičům.

 

Povinnost ohlášení i po uhašení požáru, je zakotvena v zákoně o požární ochraně. Vždy se vyplatí ohlásit i již uhašený požár, protože nevíte, zda se nešíří skrytě někam dál v konstrukcích nebo technologiích.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy