Ve čtvrtek 20. července krátce po půl osmé večerní je na tísňovou linku přijata informace o požáru v podzemních patrech hotelového komplexu Thermal v Karlových Varech. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě na místo vysílá hasičské jednotky podle poplachového plánu. Naše jednotka na místo vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. V hotelu Thermal došlo k požáru balneo provozu v druhém podzemním podlaží. Požár značně poškodil prostory i vybavení v baleno provozu, mimo tuto část se díky rychlému zpozorování a rychlému zásahu hasičů nerozšířil. Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř ze zplodin hoření, proto začala evakuace hotelových hostů ještě před příjezdem hasičů a hasiči pomáhali z evakuací a záchranou všech osob z hotelu. Hoteloví hosté se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v celém hotelu.

 

Celkem se jednalo o 260 osob, zhruba pětadvacet z nich muselo být zachráněno za pomoci hasičů. Zároveň pokračovala likvidace samotného požáru. Tu komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci. Požár byl hasičům nahlášený v půl osmé večer, po hodině byl požár pod kontrolou, celková likvidace trvala ještě další půlhodinu. Až do jedenácté hodiny večerní pak trvalo odvětrání, hosté se tak do svých pokojů mohli vrátit před půl dvanáctou.

Po celou dobu zásahu byl prostor kolem hotelu uzavřený, a to i pro městskou hromadnou dopravu. Na místě události byla celou dobu i posádka záchranné služby, která zkontroloval několik hostů pro podezření z intoxikace kouře, ošetřila také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání. Příčina a výše škody požáru je v šetření.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary (CAS 24 Scania, CAS 20 T815, AZ 37 Iveco)

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov (CAS 20 Scania, PPLA Iveco)

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov (evakuační autobus)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

JSDH Stará Role (CAS 24 L101)

JSDH Chodov (CAS 24 T815)

JSDH Březová (CAS 20 T815)

JSDH Hájek (CAS 24 L101)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)

HZS Plzeňského kraje stanice Plzeň-Košutka (AZ 52 Iveco, VEA Land Rover)

HZS UO Karlovy Vary (VEA Hyundai ix35)

HZS krajské ředitelství KVK (VEA Toyota Landcruiser, VA VW Caddy)

Zdroj informací: web HZS Karlovarského kraje / Martin Kasal

Další foto na webu HZS Karlovarského kraje