V pátek 28. července jsme vyjeli na příkaz krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, spolupráci složek IZS v Sokolově. Probíhalo zde ve spolupráci s policií pátrání po dvou malých dívkách, které ztratily v pátek večer. Pohřešovány byly dívky ve věku čtyři a šest let. Do pátrací akce se zapojily nejen desítky hasičů s policisty, ale také vrtulník Letecké služby Policie ČR s termovizí. Na místě jsme zasahovali společně s hasiči ze stanice Sokolov a kolegy z jednotek dobrovolných hasičů z Březové, Kynšperka nad Ohří, Bukovan a Habartova. Celou noc prohledávali záchranáři sokolovské sídliště, přilehlé parky i vodní hladinu jezírek a řeky. V sobotních ranních hodinách se hasiči vystřídali, nastoupila nová směna na sokolovské stanici a přijeli i další dobrovolní hasiči z Lokte, Vintířova, Horního Slavkova, Oloví a Krajkové. Obě dívky byly nalezeny v pořádku v sobotních ranních hodinách obyvatelem jednoho obytného domu v Sokolově. Právě do vestibulu tohoto domu se dívky v noci schovaly.