Hlavní stránka Informace JPO Ostatní zásahy Nouzové otevření bytu a zachráněná osoba

Fotografie

Nouzové otevření bytu a zachráněná osoba PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 08 Srpen 2017 10:45

V pátek 4. srpna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu do ulice Příční, kde je potřeba nouzové otevřít byt se zraněnou osobou uvnitř, vyjíždíme v 11:25 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Náš velitel si okamžitě vyžádá na operační středisko vyslání výškové techniky a KOPIS vysílá k zásahu také náš automobilový žebřík AZ 30. Po příjezdu na místo události, kde nás již očekávají hlídky městské policie a Policie ČR, je potvrzena informace o osobě, která je nemocná a již se neozývá. Velitel zásahu nařizuje okamžitý násilný vstup do bytu. Zároveň je k oknu bytu přistaven žebřík z AZ 30. Ten ale nakonec nemusel být využit, jelikož se podařilo otevřít vchodové dveře do bytu pomocí speciálního nářadí. Do bytu vstupuje policie s hasiči a nalézají zraněnou ležící osoby. Osobě byla poskytnuta předlékařské první pomoc s nasazením kyslíkové terapie. Na místo přijíždí zdravotnická záchranná služby s vozidly RV a RZP a přebírá pacienta do své péče. Naše jednotky se následně vrací na základnu.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy