Hlavní stránka Informace SDH Pozvánky V Chodově se po 100 letech rozezní tři kostelní zvony. Do věže kostela je vyzdvihne hasičský jeřáb

V Chodově se po 100 letech rozezní tři kostelní zvony. Do věže kostela je vyzdvihne hasičský jeřáb PDF Tisk
Středa, 09 Srpen 2017 19:10

Sto let obyvatelé Chodova nemohli slyšet zvuk všech tří zvonů najednou.  V sobotu 12. srpna 2017 se to ale změní.

V roce 1917 byly z chodovského kostela svatého Vavřince odvezeny kostelní zvony a v plzeňské Škodovce je rakouská armáda nechala roztavit pro výrobu zbraní. Po sto letech se zvony do věže našeho kostela vrátí a nahradí tak své kolegy, zničené během první světové války.
Větší z nových zvonů ponese jméno patrona města Chodova svatého Vavřince a menší z nich patrona hasičů svatého Floriána. Na oba zvony se v úspěšné sbírce skládají obyvatelé města Chodova. V programu, který začíná v devět hodin vynesením zvonů před kostel, je obřad svěcení zvonů dle Benedikcionálu. Zvony slavnostně posvětí Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský. Do věže kostela oba zvony vyzdvihne speciální technika hasičů a to jeřáb ze Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky.

Po skončení poutní mše svaté se poprvé rozeznění a Chodov tak po sto letech uslyší zvuk souboru zvonů. Přijďte, neboť takový okamžik se odehrává jen jednou za stovky let!

Následovat bude tradiční Vavřinecká pouť.