Na oslavách SDH Pozorka PDF Tisk
Napsal uživatel Michal Bernášek
Neděle, 03 Září 2017 09:24

Devatenáctého srpna se v areálu hasičské zbrojnice v Pozorce konaly oslavy 115. let od založení sboru dobrovolných hasičů.

Program oslav odstartovala ukázka kynologů z nedalekého Nejdku. Po ukázkách práce psovodů přišli na řadu hasiči. Pozorečtí hasiči společně s hasiči z Nejdku a kolegy ze záchranné služby karlovarského kraje, předvedli přítomným divákům ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozu. Havarované vozidlo, ze kterého byl zraněný řidič vyproštěn, pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Bylo nakonec zapáleno a pozorečtí hasiči předvedli divákům hašení hořícího vozu.

Děti i dospělí si mohli prohlédnout historická hasičská vozidla, kde mimo jiné byla i naše Praga RN. Svoji současnou zásahovou techniku zde představili kolegové z ostatních hasičských jednotek, ze zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a Policie ČR.

Závěrečným bodem programu bylo předání ocenění členům sboru dobrovolných hasičů z Pozorky, po kterém následovala zábava a bujaré veselí. O zábavu se postaraly kapely z nedalekého okolí.

Chodovská jednotka se připojila ke gratulantům a prezentovala se již zmiňovaným  historickým automobilem Praga RN.

Fotografie uveřejněny se souhlasem autora.