Hlavní stránka Informace JPO Požáry Pro těžce popálenou osobu přiletěl vrtulník LZS

Pro těžce popálenou osobu přiletěl vrtulník LZS PDF Tisk
Středa, 06 Září 2017 19:30

V pátek 1. září v 20:07 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár v bytovém domě v Lokti. K zásahu postupně vyjeli JSDH Chodov, HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov, HZS Karlovarského kraje stanice CHZ, HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, JSDH Loket a JSDH Horní Slavkov. Naše jednotka vyjíždí na místo zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo postupujeme podle příkazů velitele zásahu. Průzkumem je zjištěno, že nedošlo k požáru bytu, ale že se před dveřmi do bytu polil muž hořlavinou a zapálil se. Hořící pak utekl z domu do nedaleké ulice, kde jej policisté našli a předali posádce záchranné služby. Hasiči zajistili na žádost lékaře na loketském fotbalovém hřišti místo pro přistání vrtulníku, který muže transportoval na popáleninové centrum v Praze. Mezitím hasiči důkladně zkontrolovali celý dům a poskytli první psychologickou pomoc obyvatelům dalších bytů, kteří byli z události v šoku.