Hlavní stránka Informace JPO Požáry Požár na parkovišti v ulici Jiráskova

Požár na parkovišti v ulici Jiráskova PDF Tisk
Neděle, 10 Září 2017 09:21

Ve čtvrtek 7. září vyhlásilo v 18:21 hodin Krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach třem jednotkám na požár dopravního prostředku v Chodově. K požáru osobního vozidla na parkovišti v ulici Jiráskova vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24, jednotka HZS ze stance Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a jednotka HZS ze stanice CHZ Sokolov cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania. Po našem příjezdu na místo je potvrzen požár osobního vozidla ve třetí fázi požáru, to znamená celé v plamenech. Požárem jsou zasaženy i vedle stojící automobily. Chodovská jednotka provádí hašení požáru pomocí vysokotlakého proudu a jednoho útočného proudu „C“. Na místo se dostavují další povolané jednotky a také vyšetřovatel požárů HZS. Na místě také spolupracujeme s hlídkami městské policie a Policie ČR. Negativním vlivem na zásah hasičů byla špatná průjezdnost ulicí Jiráskova z důvodu zcela špatně zaparkovaného vozidla na průjezdné komunikaci, kdy je toto v této ulici zakázáno dopravním značením. Příčina vzniku požáru a výše škody, jsou předmětem vyšetřování.