Hlavní stránka Informace JPO Ostatní zásahy Neodkladná předlékařská péče a záchrana člověka

Fotografie

Neodkladná předlékařská péče a záchrana člověka PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 13 Září 2017 19:09

V pátek 8. září v 18:52 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu do ulice U Porcelánky vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo zjišťujeme všechny dostupné informace od přítomných hlídek městské policie a Policie ČR a oznamovatele. Je potřeba otevřít byt, kde má být osoba, která neotevírá a je pravděpodobně ohrožena na životě. Na místě je oznamovatelka, která má klíč, ale nelze odemknout, klíč je ze zevnitř bytu. Na základě všech informací velitel zásahu rozhodl o otevření bytových dveří pomocí sady RESCOP-D s připravenou možností nouzového otevření a vstupu do bytu přes okno. Otevření dveří bylo úspěšné a do bytu první vstupuje hlídka policie ČR a po té určení hasiči se zdravotnickým vybavením. Byla nalezena uživatelka bytu v bezvědomí. Hasiči okamžitě zahajují úkony neodkladné předlékařské první pomoci a velitel zásahu okamžitě povolává prostřednictvím hasičského operačního střediska na místo zdravotnickou záchrannou službu. Jednotka hasičů předává přes krajské operační a informační středisko hasičů informace o zdravotním stavu a zjištěných skutečnostech na zdravotnické operační středisko. Jednotka byla zdravotnickým operačním střediskem poučena o dalším postupu poskytnutí předlékařské pomoci. Vyčkáváme příjezdu posádek zdravotnické záchranné služby a následně je zraněná osoba předána do péče zdravotníků.

 
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy