Hlavní stránka Informace JPO Ostatní zásahy Do bytu v 7 patře hasiči vstoupili přes okno

Do bytu v 7 patře hasiči vstoupili přes okno PDF Tisk
Středa, 13 Září 2017 19:11

V úterý 12. září v 15:42 hodin vyhlásilo operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor v ulici Poděbradova. K zásahu vyjíždí na příkaz operačního střediska naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary s automobilovým žebříkem AZ 37 Iveco. Po našem příjezdu je zjištěno, je v jednom z bytů výškové budovy je potřeba otevřít byt kde je podezření na zdravotní komplikace uživatele. Na pokyn velitele zásahu proveden pokus o otevření dveří bezpečnostních dveří pomocí nástrojů RESCOP-D. To se nepodařilo. Na místo přijíždí automobilový žebřík z Karlových Varů. Je ustavena výšková technika k domu a určený hasič chodovské jednotky vystupuje po žebříkové sadě k oknu v 7. patře. Následně provádí otevření plastového okna bytu budovy pomocí nástrojů ze speciální sady Rescop. Uvnitř bytu je nalezena mrtvá osoba. Byt je předán policii ČR a hasičské jednotky se vrací zpět na své základny.