Ve středu 31. ledna vyhlašuje v podvečer krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod na pozemních komunikacích. K dopravní nehodě dvou osobních vozidel v katastru Staré Chodovské vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T T815 TERRNo1 a jednotka HZS z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T Scania. Po příjezdu na místo události je proveden průzkum a potvrzeno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních automobilů. Jednotka provedla zabezpečení místa zásahu, protipožární zabezpečení s odpojením akumulátoru a předlékařskou kontrolu osob. Nehoda si nevyžádala žádná zranění. Na místě již zasahovali příslušníci Policie ČR a strážníci městské policie Chodov. Po příjezdu jednotky HZS Sokolova, si místo zásahu po společném průzkumu přebírá velitel profesionální hasičů. Jednotka Chodov se na pokyn velitele zásahu následně vrací na základnu.

V neděli 14. ledna vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky předurčené na řešení dopravních nehod na dopravní nehodu osobního vozidla v katastru obce Loket. Naše jednotka vyjíždí v čase 20:32 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T. Během jízdy je z operačního střediska předána nová upřesňující informace, že nehoda se stala na dálnici D6 ve směru z Karlových varů na Sokolov. Najíždíme na dálnici na exitu 136 a míříme stanoveným směrem. Po příjezdu na místo nehody, kde již zasahují jednotky HZS ze stanice Sokolov a stanice CHZ, plníme příkazy velitele zásahu a následně jsme odesláni zpět na základnu.

V úterý 31. října jsme vyjeli ke třem událostem. Všechny zásahy byly typu dopravní nehoda. Dvě byly se zraněním osob a jedna měla podtyp úklid vozovky. K první nehodě nás vyslalo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v čase 10:38 hodin na dopravní nehodu osobního vozidla v katastru Vintířova. K nehodě jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Součastně na místo vyslalo operační středisko také jednotku profesionálních hasičů HZS ze stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Na místě nehody je potvrzena informace o nehodě osobního vozidla, které skočilo na střeše mimo vozovku. Provádíme úkony dle pokynů velitele zásahu. Následně nás odesílá velitel zpět na základnu.

V pátek 27. října vyjíždíme na příkaz krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu do Mírové. K nehodě osobního vozidla vyjíždíme v čase 16:55 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo zjišťujeme průzkumem, že osobní vozidlo narazilo do spadlého stromu. Řidič nezraněn, z vozidla unikají provozní náplně a vozidlo je poškozené. Takové informace předal velitel zásahu pomocí radiostanice na operační středisko. Provádíme zajištění místa nehody, protipožární zajištění. Na místo se dostavuje Policie ČR a odtahová služba. Po vyšetření nehody provádíme postupné odstranění padlého stromu, vypomáháme s naložením havarovaného vozidla na odtahovou službu. V místě nehody se nacházel další strom, kde hrozilo nebezpečí pádu do vozovky. Na pokyn velitele provádíme jeho odstranění. Na závěr je proveden úklid komunikace od následků nehody.

Další den a další zásah. V úterý 24. října je na operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému ohlášena železniční nehoda na přejezdu P260 u Božičan. Oznamovatel uvedl, že došlo nehodě osobního vozidla a železniční motorové jednotky osobního vlaku a nikdo není zraněn. Operační středisko na základě těchto informací vysílá na místo chodovskou jednotku, předurčenou na dopravní nehody a také jednotku Hasičského záchranného sboru podniku Správa železniční dopravní cesty ze stanice Cheb, pod kterou spadají všechny nehody na železnici v našem kraji. K nehodě vyjíždíme v čase 11:23 hodin. Na místě nehod provádíme průzkum jak osobního vozidla, tak i vlakové soupravy, zjišťujeme zdravotní stav zúčastněných osob, provádíme standardní úkony při dopravních nehodách, spolupracujeme s policií ČR. Přestože původní informace byla, že nedošlo ke zranění osob, velitel zásahu po vyhodnocení průzkumu povolal přes operační středisko HZS na místo také zdravotnickou záchrannou službu ke kontrole stavu osob z osobního vozidla. Po příjezdu drážních hasičů, je veliteli této jednotky předáno velení u zásahu a následně se naše jednotka vrací zpět na základnu.

Technika u zásahu:

JSDH Chodov – CAS 20 T815 TERRNo1, VEA Škoda Octavia

HZSp SŽDC Cheb – CAS 20 Scania

ZZS Karlovarského kraje – RV Škoda Yeti, RZP Mercedes Benz

PČR – Škoda Octavia

V úterý 17. října vyjíždíme k zásahu opět. V čase 10:09 hodin nám vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na dopravní nehodu na silnici mezi Vřesovou a Tatrovicemi. Nehodě osobního vozidla vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T. K místu nehody vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru ze stanice Sokolov. Po našem příjezdu provádíme průzkum, ustanovení zásahové techniky k zabezpečení místa zásahu. Potvrzujeme na operační středisko, že došlo k nehodě osobního automobilu, které narazilo do lanových svodidel.