V úterý 31. října jsme vyjeli ke třem událostem. Všechny zásahy byly typu dopravní nehoda. Dvě byly se zraněním osob a jedna měla podtyp úklid vozovky. K první nehodě nás vyslalo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v čase 10:38 hodin na dopravní nehodu osobního vozidla v katastru Vintířova. K nehodě jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Součastně na místo vyslalo operační středisko také jednotku profesionálních hasičů HZS ze stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Na místě nehody je potvrzena informace o nehodě osobního vozidla, které skočilo na střeše mimo vozovku. Provádíme úkony dle pokynů velitele zásahu. Následně nás odesílá velitel zpět na základnu.

V pátek 27. října vyjíždíme na příkaz krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu do Mírové. K nehodě osobního vozidla vyjíždíme v čase 16:55 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo zjišťujeme průzkumem, že osobní vozidlo narazilo do spadlého stromu. Řidič nezraněn, z vozidla unikají provozní náplně a vozidlo je poškozené. Takové informace předal velitel zásahu pomocí radiostanice na operační středisko. Provádíme zajištění místa nehody, protipožární zajištění. Na místo se dostavuje Policie ČR a odtahová služba. Po vyšetření nehody provádíme postupné odstranění padlého stromu, vypomáháme s naložením havarovaného vozidla na odtahovou službu. V místě nehody se nacházel další strom, kde hrozilo nebezpečí pádu do vozovky. Na pokyn velitele provádíme jeho odstranění. Na závěr je proveden úklid komunikace od následků nehody.

Další den a další zásah. V úterý 24. října je na operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému ohlášena železniční nehoda na přejezdu P260 u Božičan. Oznamovatel uvedl, že došlo nehodě osobního vozidla a železniční motorové jednotky osobního vlaku a nikdo není zraněn. Operační středisko na základě těchto informací vysílá na místo chodovskou jednotku, předurčenou na dopravní nehody a také jednotku Hasičského záchranného sboru podniku Správa železniční dopravní cesty ze stanice Cheb, pod kterou spadají všechny nehody na železnici v našem kraji. K nehodě vyjíždíme v čase 11:23 hodin. Na místě nehod provádíme průzkum jak osobního vozidla, tak i vlakové soupravy, zjišťujeme zdravotní stav zúčastněných osob, provádíme standardní úkony při dopravních nehodách, spolupracujeme s policií ČR. Přestože původní informace byla, že nedošlo ke zranění osob, velitel zásahu po vyhodnocení průzkumu povolal přes operační středisko HZS na místo také zdravotnickou záchrannou službu ke kontrole stavu osob z osobního vozidla. Po příjezdu drážních hasičů, je veliteli této jednotky předáno velení u zásahu a následně se naše jednotka vrací zpět na základnu.

Technika u zásahu:

JSDH Chodov – CAS 20 T815 TERRNo1, VEA Škoda Octavia

HZSp SŽDC Cheb – CAS 20 Scania

ZZS Karlovarského kraje – RV Škoda Yeti, RZP Mercedes Benz

PČR – Škoda Octavia

V úterý 17. října vyjíždíme k zásahu opět. V čase 10:09 hodin nám vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na dopravní nehodu na silnici mezi Vřesovou a Tatrovicemi. Nehodě osobního vozidla vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T. K místu nehody vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru ze stanice Sokolov. Po našem příjezdu provádíme průzkum, ustanovení zásahové techniky k zabezpečení místa zásahu. Potvrzujeme na operační středisko, že došlo k nehodě osobního automobilu, které narazilo do lanových svodidel.

V pondělí 16. října v podvečer, kdy jsme se vrátili před půl šestou ze zásahů dvou dopravních nehod na silnici I/6 a D6 ve směru z Karlových Varů na Sokolov, nám krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach znovu. Tento den již na čtvrtý výjezd. Tentokrát to bylo opět na řešení dopravní nehody. Opět v katastru obce Jenišov a v blízkosti dálnice D6. Minutu po 18 hodině jsme vyjeli hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 k dopravní nehodě nákladního vozidla s únikem provozních náplní automobilu, ke které došlo na silnici číslo 20 na prvním kilometru u kruhové křižovatky. Na místě zásahu spolupracujeme opět s jednotkou profesionálních hasičů ze stanice Karlovy Vary.

V pondělí 16. října vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu v katastru obce Jenišov na začínající úsek dálnice D6 ve směru z Karlových Varů na Sokolov u sjezdu 131. K nehodě osobního vozidla a motorky se zraněním osob, jsme vyjeli v 16:20 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Bylo to ihned po návratu od jiného technického zásahu, záchrany zvířete v ulici Luční. PO příjezdu na místo jsme odesláni velitelem zásahu, kterým byl velitel jednotky profesionálních hasičů stanice Karlovy Vary, k jiné další nehodě přibližně 300 metrů od první nehody. Došlo k další nehodě, tentokrát dodávkového vozidla, které skončilo mimo vozovku. Na místě plníme pokyny velitele zásahu. Na základnu se vracíme krátce před půl šestou odpolední.