První víkend v červnu proběhla v Chodově tradiční soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Chodova. V sobotu soutěžila družstva mužů a  žen.

V neděli soutěžila družstva starších žáků, mladších žáků a přípravky. Oba dva dny se běhalo za velmi slunečného počasí na hasičském cvičišti v Bezručově ulici. Hasičské klání v sobotu zahájil starosta města pan Patrik Pizinger, který popřál všem hodně úspěchů. Na počátku došlo k rozlosování pořadí a následně se šlo na věc. Za dobré nálady, za podpory věrných fanoušků z blízkého i širokého okolí proběhly dvoufázově požární útoky.

V sobotním dopoledni zápolily družstva hasičů SDH Chodov muži 1, Chodov 2, Chodov ženy, SDH Mírová. Letošní soutěž vyhrálo v kategorii žen družstvo Chodov, které bylo bohužel jediné. Mezi muži zvítězilo družstvo z Mírové, na druhém místě se umístilo družstvo Chodov 2, na třetím místě zabodovalo družstvo Chodov 1.

Slabá účast soutěžních družstev byla zapříčiněna mnoha různými akcemi, které probíhaly ve stejném termínu v kraji i mimo něj.

V sobotu 5. května se sešli zástupci záchranných složek města Chodova a hostující družstvo z Lokte, kdy se na tréninkovém hřišti a hasičském cvičišti za Spartakem uskutečnil další ročník "Velikonočního turnaje" záchranných složek. Do turnaje byla nalosována čtyři družstva policejní a jedno hasičské. Počasí bylo k hráčům příznivé a celý den svítilo sluníčko. Výkony hráčů byly na vysoké úrovni a bylo vidět velmi pohledné a i "zajímavé" fotbalové momenty. Nejlepší výsledek uhrálo hostující družstvo policejního oddělení z Lokte, které bylo doplněno o hráče z hasičských řad. To se ukázalo jako klíčové v celkovém pořadí. Hrálo se fairplay, bez zranění. Ceny byly rozdány, ještě společná fotografie všech a těšíme se na další ročník.

V pátek 4. května pořádal Sbor dobrovolných hasičů Toužim jako každý rok noční závod pro družstva dospělých, který se tento rok konal na autobusovém nádraží. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem a krátce po čtvrt na deset večer, začalo soutěžní klání. Na tento noční závod vyrazilo z Chodova družstvo žen spolu se strojníkem, které si na nástupu vylosovalo startovní číslo 2. Nejdříve závod odběhaly družstva žen a poté následoval závod mužů, každá kategorie se dvěma soutěžními pokusy. Po ukončení celého nočního závodu družstvo Chodova skončilo na pěkném druhém místě.

V sobotu ráno 31. března vyrazilo družstvo žen na první sportovní klání v tomto roce, které se konalo v Útvině na fotbalovém hřišti, kde je již dlouholetou tradicí soutěž Velikonoční vajíčko. Soutěž, která je zařazena do Karlovarské ligy zahájila starostka města Útviny a popřála soutěžním družstvům hodně úspěchu.  Bohužel počasí si nevybíráme a v tento den počasí soutěžícím opravdu nepřálo. Byla zima a hned po zahájení soutěže začalo pršet. Chodovské družstvo žen spolu s jedním strojníkem to ale nerozhodilo a i přes nepřízeň počasí vybojovalo krásné 1. místo.

Po ukončení sportovního dne následovalo vyhlášení výsledků a předání již tradičního velikonočního vajíčka, čokoládových zajíců a na zahřátí „velikonoční“ zelenou.

V sobotu 10. března jsme byli pozváni na turnaj ve futsalu s názvem Foot Cup 2018.  Pozvání jsme přijali od chodovských junáků. Této pohodové sportovní akce se zúčastnily tři týmy, které hrály systémem každý s každým 2x11 minut a to dvoukolově. Slabší účast družstev významně ovlivnila chřipková epidemie. Turnaje se mohli účastnit i děti od 12 let a jako vždy nebyla o zajímavé fotbalové momenty nouze. Výsledky: 1. místo chodovští junáci, 2. místo chodovští hasiči 3. sokolovští Junáci. Děkujeme za pozvání a těšíme se na další ročník.

V sobotu 6. ledna jsme přijali pozvání od kolegů policistů na další futsalový turnaj o pohár Policie ČR ÚO Sokolov, který se konal v chodovské sportovní hale. Akce se zúčastnila čtyři družstva a hrálo se systémem každý s každým 2 x 11 minut. Družstva byla velmi vyrovnaná, utkání měla vysokou úroveň a rozhodovaly opravdu jen drobné chybičky. Vítězství patřilo loketským policistům, na druhém místě byli chodovští policisté, třetí se umístili chodovští hasiči a čtvrté místo obsadili policisté z Územního odboru Sokolov. Ale o to ani tak nešlo, sešla se opět skvělá parta lidí, která se stará o bezpečnost občanů, turnaj proběhl v pohodové i kamarádské atmosféře a všichni si jej náležitě užili.