"O Útvinské srdce"

V neděli 8. května se v Útvině uskutečnilo druhé kolo ligy, na které vyrazilo družstvo mladších a starších. Soutěžilo se ve štafetě dvojic a požárním útoku. Mladší druhou jmenovanou disciplínu krásným časem ovládli a obsadili 1. místo. Starším výkon stačil na 5. místo.

"Okresní kolo hry Plamen"

13. - 15. května se konalo na Březové u Sokolova postupové kolo hry Plamen.

Program byl opravdu náročný, neb jsme museli absolvovat veškeré disciplíny hry Plamen, které nepatří k technicky a materiálně jednoduchým - štafeta 4x60m, štafeta dvojic, štafeta CTIF, útok CTIF, požární útok a závod požárnické všestrannosti (3 km běh, střelba ze vzduchovky, požární ochrana, topografické značky, značky technických prostředků, orientace mapy a určování azimutu, vázání uzlů, ručkování na laně a poskytování první pomoci). A dále běh na 60m překážek jednotlivců.

Ve čtvrtek 31. března předávalo vedení města společně s hosty žokejem Josefem Váňou a snowboardistkou Klárou Suchanovou ocenění nejlepším chodovským sportovcům za rok 2015. V Kulturním a společenském středisku v Chodově byl pro přítomné připraven program s adrenalinovým a akrobatickým vystoupením. V kategorii KOLEKTIVY - MLÁDEŽ uspělo družstvo mladších žáků našeho sboru ve složení Petr Horniak, Miroslav Ráž, Natálie Marková, Tomáš Zdrálek, Jakub Hataš, Jiří Dočkal, Petr Kuřák, Květa Kalinová, Jakub Cvach, Filip Vyčichlo, Andrea Nemeščuková, Viktor Henzsel. Získané ocenění je také odměna za náročnou práci pro trenéry Martinu Svobodovou a Martina Lehečku.

Reportáž z vyhlášení.

V pondělí proběhlo opět jedno speciální odpoledne ve vychovávání nových adeptů z řad dorostenců pro práci v zásahové jednotce. Nejprve proběhlo teoretické školení s využitím videozáznamů z některých zásahů chodovské jednotky. Poté následovala praktická příprava před garážemi na téma taktické a technické postupy při vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Důraz byl kladen především na bezpečnost práce a bezpečné ustrojení při tomto druhu zásahu. Všichni si vyzkoušeli práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením. Velitel jednotky na konci výcviku vyhodnotil odpoledne tak, že to byla s nimi „fuška“ a je potřeba s dorostenci stále pracovat. Dorostenci projevili o výcvik opět velký zájem, a proto se bude v rámci přípravy a možného budoucího začlenění do výjezdu, pokračovat v tomto zpestřování pro oddíl dorostu chodovského sboru dobrovolných hasičů.

Do zásahové jednotky může být přijata osoba starší 18 let, která splňuje základní kritéria pro přijetí, kdy tím nejhlavnějším je výborný zdravotní stav, bezúhonnost, dobrá fyzická kondice. Dále platí, že tento rekrut může provádět samostatnou činnost u zásahu až po získání všech potřebných odborných oprávnění.

Od  15. do 17. května, proběhlo na Březové okresní kolo hry Plamen.  Družstva mladších a starších žáků soutěžila v disciplíně závod požárnické všestrannosti, štafeta dvojic, štafeta 4x60 metrů, požární útok. Družstvo starších žáků soutěžilo ještě v disciplíně štafeta CTIF a útok CTIF.

Družstvu mladších se bez jediného zaváhání podařilo vyhrát všechny
disciplíny a vybojovat si tak postup na krajské kolo, které se uskuteční 7.
června v Sokolově. Starší žáci měli větší konkurenci a tak se museli o svůj postup na krajské
kolo pořádně poprat. Nakonec postoupili z 3. místa.

V neděli 12. dubna vyrazilo družstvo mladších žáků na zkoušky odborností. Patnáctka chodovských mladých hasičských kadetů, se pokusila zúročit zimní přípravu a na Březové u Sokolova zasedla před zkušební komisí.

Po hodině zkoušení, se podařilo 14 dětem úspěšně složit zkoušky a získat odznak odbornosti STROJNÍK JUNIOR a jednomu odznak odbornosti PREVENTISTA JUNIOR."

Plnění odznaků odborností je určeno mladým hasičům do 18 let a je součástí vzdělávacího systému mladých hasičů.

Chodovský hasičský sbor si tradičně vychovává nové adepty pro práci v zásahové jednotce. Na začátku to jsou první zkušenosti ve sportovních oddílech mladších a starších žáků. Ti co vydrží až do dorosteneckého věku a projeví zájem vykonávat práci hasiče, tak těm se věnuje zvýšená pozornost z řad zásahové jednotky. V letošním roce se v rámci zpestření přípravy na odborky dorostu bude provádět seznamování, jak teoretické tak i praktické, s prací zásahového hasiče. Co to jsou „odborky“? Odborky  je plnění odznaků odborností, které je určeno mladým hasičům do 18 let a je součástí vzdělávacího systému mladých hasičů. Naše zásahová jednotka provedla první takové instrukčně metodické zaměstnání pro dorost v druhé polovině března.