Slunečné počasí dopoledne v neděli 20. června přivítalo návštěvníky dne otevřených dveří na hasičské zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů v Chodově.  Hasiči představili současnou i historickou techniku a zázemí hasičů na zbrojnici. K představení moderní techniky k nám přijeli i hasiči z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s novou cisternovou automobilovou stříkačkou do těžkého terénu CAS 30 Tatra 815 řady 7 „Nosorožec“ a automobilovým žebříkem Iveco Magirus AZ 37 s dostupnou výškou do 37 metrů.

Další hasičská jednotka přijela na tento den z Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná právní nástupce a.s. Tato jednotka přijela ze své stanice na Vřesové s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 „Portugal“ a novým sanitním vozem VW Transporter 4x4.

Naše chodovská jednotka představila CAS 20 T815 TERRNo1, CAS 24 T815 TERRNo1, automobilový žebřík AZ30 na podvozku značky IFA a historické hasičské vozidlo Praga RN z roku 1952. Městská policie Chodov představila úplnou novinku. Tím je nový zásahový vůz Škoda Yeti.

V rámci dne otevřených dveří probíhaly také soutěže pro děti, kdy každý po splnění úkolu obdržel drobné ceny a sladkosti. Velitel zásahové jednotky hasičů z Chodova a zástupce velitele městské policie Chodov si připravili na svých expozičních stáncích ukázku s výzbrojí a výstrojí složek městského záchranného systému v Chodově.

Každý z návštěvníků prožil příjemné nedělní dopoledne při prezentaci záchranných složek. Doufáme, že příští rok se den otevřených dveří vydaří stejně jako ten letošní.