Poslední víkend školních prázdnin 2.9.2023 se konalo v Děčíně 3. kolo seriálu STIMAX CUPu, přeboru jednotlivců na 60 a 100 m s překážkami. Po 2měsíční prázdninové pauze tak mohla chodovská mládež předvést, že nic nezapomněla.

Novým osobním rekordem 14,83 se blýskl Marek Brom, což stačilo na 20.místo v kategorii starší chlapci (64 startujících). Ve stejné kategorii předvedli časy jen několik setin od svých osobních rekordů Denis Hynšt (15,64-26.místo) a Filip Belička 14,21-16.místo.

V kategorii starší dívky startovalo celkem 63 dívek a všechny naše holky se přiblížily ke svým osobním rekordům jen na pár setin. Na 14., 15. a 16.místě se tak za sebou seřadily parťačky Eliška Šimralová (čas 14:28), Dominika Slavíčková a Nikola Balážová (obě čas 14:30) a na 29.místě je následovala Laura Hofrichterová (15,32).

Velmi vyrovnané výkony na hranici osobních rekordů udělaly trenérům velkou radost a držíme tak palce jednotlivcům, kteří si vybojovali postup na MČR, které se bude konat 23.9. v Brně.

V kategorii starší dorost se tentokrát nedařilo Tomášovi Oravovi, který s časem 21,06 obsadil 19.místo (z 28).

8.-15. 7.2023 jsme v rámci Letního soustředění mládeže absolvovali bohatý program, tentokrát na „vysokohorské“ základně v Peci pod Sněžkou ve výšce 1000m n.m. Zazávodili jsme si na motokárách, zaběhali při LASER GAME, mrkli do kina, sjeli na koloběžkách Černou horu a na památku si ozdobili plecháčky z místní manufaktury. Mezitím vařili, jedli, školili záchranářství a relaxovali… Skvělý týden s úžasnou partou dětí a vedoucích!!! S dopravou na soustředění nám opět pomohli CHOTES, s. r. o. a také Martin Drechsler ze společnosti MADRE - CAT, s. r. o., kterým tímto děkujeme za podporu.

V neděli 18.6. se na domácí půdě úžasně předvedla chodovská mládež v běhu jednotlivců na 60m s překážkami. V kategorii ml.chlapci obsadili Dan Černý 1.místo a Toník Novák 3.místo. V kategorii starší dívky patřily všechny cenné kovy Chodovu: 1. Dominika Slavíčková, 2. Niki Balážová, 3. Eliška Šimralová a 5.místem pak Laura Hofrichterová doplnila skvělé představení dívek. Podobně tomu bylo v kategorii starších chlapců, kde zvítězil Filip Belička z Mírové, stříbro bral Marek Brom a bronz pak Denis Hynšt. Nové osobní rekordy Dominiky (13,86), Filipa (14,02) a Denise (15.60) umocnily naši radost z předvedených výkonů.

Dne 22.4.2023 se v Ústí nad Labem konalo 1.kolo seriálu STIMAX, přestože nebyla možnost absolvovat tréninky na kvalitní dráze, mládež předvedla špičkové výkony. Osobní rekordy 4 členů (ze 7) nám trenérům udělalo obrovskou radost. Za zmínku stojí čas 14.26 Nikoly Balážové, čas 15.60 Laury Horfichterové, čas 15.59 Marka Broma nebo čas 19.60 Tomáše Oravy v běhu na 100m. Všichni si ale položili kvalitní základ do průběžného hodnocení seriálu.

Dne 13.5.2023 se v Meziboří u Mostu konalo 2. kolo seriálu STIMAX.
Nové osobní rekordy zde předvedli Laura Hofrichterová (15.14) a Marek Brom (15.11). Solidní umístění do průběžného hodnocení starších dívek tak získali i Dominika Slavíčková (11.místo), Eliška Šimralová (15.místo) a Laura hofrichterová (21.místo). V kategorii starší chlapci pak nasbírali cenné body Filip Belička (za 13.místo ) a Marek Brom (za 16.místo)

Dne 20.5.2023 si v Chodově jak družstvo mladších tak i starších žáků s přehledem zajistilo postup do krajského kola celostátní soutěže Plamen.

Poslední březnovou sobotu 25.3.2023 proběhl 8.ročník soutěže Jablonecké haly mladých hasičů v běhu na 60m s překážkami. Chodovská mládež chtěla navázat na úspěchy z minulého roku a přihlásila celkem 7 jednotlivců, aby tak poměřily síly se špičkou z celé České i Slovenské republiky. V zimním období nelze trénovat na překážkách a tak jsme napjatě očekávali, jak se naše mládež uvede. Všichni předvedli solidní výkony přestože byla znát opatrnost na překážkách. Výsledky:
Kategorie starší dívky (přihlášeno 355 dívek!!!).
Dominika Slavíčková předvedla svůj průměrný výkon s časem 15.54 a obsadila v nabité konkurenci 161.místo. Eliška Šimralová rovněž zaběhla opatrnější pokus a s časem 15.82 obsadila 170.místo. Laura Hofrichterová bojovala s drobnými nedostatky v 2 části trati, ale byl to teprve její 2.závod v kategorii starší, a s časem 17.17 tak obsadila 230.místo. Nikola Balážová i přes slibný začátek měla nakonec drobné problémy v 2.části trati a s časem 17.18 (231.místo) – teprve 2. závod v kategorii starší.
Kategorie starší žáci (přihlášeno 251 chlapců!!!).
Marek Brom předvedl v zajišťovacím pokusu bez chyb nový osobní rekord 15.08 a obsadil tak 83.místo. Filip Belička, tentokrát startující pod týmem Mírová, předvedl standardní výkon čas 15.17, který stačil na 88.místo. Denis Hynšt se potýkal s drobnými nedostatky v 2.části trati s časem 16.98 obsadil tak 146.místo. I pro něj to byl teprve 2.závod po přechodu na překážky kategorie starší.
Všem reprezentantům patří respekt a poděkování za předvedené výkony, byť to bylo po zimě letošní první seznámení s překážkami, v tak silné konkurenci a ve velmi dlouhém závodě. Byť se ukázaly chybičky pramenící z nedostatku tréninků, ale na druhou stranu, to, co se přes zimu podařilo natrénovat, to se povedlo. Za necelý měsíc už nás čeká první závod seriálu STIMAX CUPu v Ústí nad Labem, tak do té doby musíme využít tréninky ke zlepšení.

O uplynulém víkendu absolvovala mládež chodovských hasičů letošní poslední závody, které se konaly na Sokolovské kryté dráze stadionu Baník. Prosincové šedesátkování a Trojákování jsou vlastně už takové závody bez tréninku, kdy počasí nedovolí trénovat venku a ukáže se tak, co v kom zůstalo z uplynulé sezóny.
Nesmyslné rozdělení do věkových kategorií nás trochu rozhodilo a nedovolilo nám tak nasadit do kategorie mladší žáci naše horké favority na medaile, nicméně mládež bojovala a i tak získala řadu úspěchů:

V termínu 9. - 16.7. jsme opět jako předchozí roky s dětmi vyrazili na tábor do Českého ráje. Jako vždy cesta netrvalo dlouho a než jsme se nadáli, byli jsme na místě.
V den příjezdu jsme si vybalili každý své věci a následně si děti užívaly vodní radovánky ve velkém bazénu a trampolíně.

Každý další den vždy po skvělém obědě od našeho šéfkuchaře ‘‘Chipa‘‘, který se o naše žaludky staral celý týden, na nás čekaly připravené výlety a akce v podobě laser gamu. Na tuto akci se děti těšily a i se hned rozdělily do týmů kdo, s kým a proti komu bude hrát. Všichni si to moc užili a mluvilo se o tom až do konce tábora.
Další skvělá aktivita pro děti byla jízda na motokárách na trase dlouhé 1,2km. Pak v 30m podzemí prohlídka Bozkovských dolomitových jeskyní; lezení na ferratě Vodní brány v Semilech. Kdo nechtěl, zůstal na chatě a užíval si koupání v bazénu či hraní různých her (stolní fotbal, kulečník, či ping pong ). Dále pak byla prohlídka historických aut a motorek, návštěva kina a jeden den byl odpočinkový a to procházkou po vesnici s dobrodružstvím a hádankami k vysvobození Dočkyho. Poslední den v noci nesměla chybět ani stezka odvahy, kde na konci této stezky u Kapličky čekala naše ‘‘Zdena‘‘

O zdraví a léky se starala naše zdravotnice Lucinka.

V pátek jsme začali pomalu balit věci, které již nebudeme potřebovat a v sobotu dopoledne jsme již vyrazili nazpět domů.

Díky našim skvělým řidičům proběhla cesta bez problémů a dorazili jsme v pořádku domů.

Všichni jsme si tábor moc užili, jen ten týden utekl opravdu jako voda.
Závěrem bychom chtěli poděkovat společnosti CHOTES a Madre-Cat s.r.o. za finanční podporu na naši letní aktivitu.

3.9.2022 se v Děčíně konalo 4.kolo STIMAX CUpu, seriálu soutěže jednotlivců v běhu na 60m a 100m s překážkami.

Naše mládež předvedla nádherné výkony a znovu spoustu osobních rekordů. 

Kategorie mladší dívky (33 závodnic):

Nikola Balážová opět předvedla špičkový výkon a výrazné posunutí osobního rekordu na 14,62. Získala stříbrnou medaili a před posledním kolem tak zatím úspěšně hájí skvělé 2.místo v průběžném pořadí seriálu.

Laura Hofrichterová, i přes drobnou chybičku těsně před cílem, obsadila velmi pěkné 11.místo s časem 17,89.

Kvalifikace všech chodovských jednotlivců na MČR!!!

18.6.2022 byl pro nás klíčový den = 3.kolo STIMAX CUPu, seriálu závodu jednotlivců v běhu na 60 metrů a 100 metrů s překážkami a zároveň uzavření kvalifikace na zářijové MČR jednotlivců.

Přestože počasí v Ústí nad Labem opět předvedlo další extrém – teploty až 36°C, naše mládež předvedla nádherné výkony.

První červnový víkend proběhlo v Ostrově na Karlovarsku krajské kolo hry Plamen – souboj družstev mladých hasičů Karlovarského kraje o postup na Mistrovství ČR. Celkem 6 disciplín čekalo v dvoudenním klání na 8 družstev z celého kraje, která si vybojovala účast v okresních kolech.  

A jak si vedla chodovská mládež posílená o 2 dívky z Kynšperka nad Ohří? 

Po vítězství v první disciplíně, ve štafetě CTIF, jsme pak trochu rozpačitě vstoupili do další disciplíny, útoku CTIF. Po absolutně nevydařeném prvním pokusu hrozil propad v průběžném pořadí do zadních pozic a téměř jistý konec nadějí v boji o přední příčky. Potřebovali jsme se uklidnit a soustředit se na 2. pokus. Ten byl pak znatelně lepší a vynesl nám solidní 3.místo v disciplíně a minimální ztrátu na čelo průběžného pořadí. Odpolední blok disciplín byl zahájen štafetou dvojic, kde jsme sice velmi těsně, ale přece, zvítězili a bodově se tak dotáhli na průběžně vedoucí družstvo Dalovic. Následovala štafeta 4x60m s překážkami, kde jsme i přes drobné ztráty na předávkách docílili našeho standardního času, který stačil na pěkné 2.místo.

Poslední disciplínou prvního dne byl Závod požárnické všestrannosti a boje se tak přesunuly do přírodního prostředí v Boru nedaleko Ostrova. Přestože jsme měli nejrychlejší běžecký čas, nasbírali jsme oproti jiným hlídkám více trestných minut za chyby, které jsme dříve nedělali. To byla škoda, třetí místo v této disciplíně pro nás znamenalo sice upevnění průběžného 2.místa, ale ztrátu 3 bodů na vedoucí tým Dalovic. Boj o postup na MČR se před poslední disciplínou v podstatě zúžil už jen na tým Dalovic a Chodova.  

Ve dnech 21. a 22. května se konala druhá část okresního kola Hry Plamen. Na domácí půdě jsme přivítali družstva z Oloví, Březové, Rotavy a Kynšperku nad Ohří.

Po prezenci a slavnostním nástupu zahájil soutěž starosta města. Jednotlivá družstva se na start řadila dle výsledků z jarní části. Mladší kategorie absolvovala štafetu dvojic, štafetu 4x60m, požární útok a běh na 60 m překážek. Starší kategorie pak měla stejné disciplíny, doplněné o útok a štafetu CTIF. Dorostenci a dorostenky se postavili na start 100 m překážek a dvojboje.