V neděli 27. května se kolektiv mladých hasičů vydal na přátelskou návštěvu za mladými hasiči do partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge a to v rámci dotačního projektu Chodov a Oelsnitz sportují, který byl realizován za podpory Evropské unie. Z Chodova se odjíždělo po sedmé hodině ranní, abychom byli v Oelsnitz na 9 hodinu, kde jsme měli připravený pestrý a nabitý program. Hned po příjezdu nás přivítali na hasičské stanici s malým občerstvením u prezentace kolektivu mladých hasičů a dalších akcí sboru. Během prezentace proběhla praktická ukázka, jak to při vyhlášení poplachu funguje u nich, s ukázkou jejich techniky, kterou si mohli všichni vyzkoušet. 

Poté nás čekala prohlídka obřadní síně a radnice, kde nás přivítal starosta města Oelsnitz. Po prohlídce jsme se přesunuli na oběd na hasičskou stanici Neuwürschnitz spojený samozřejmě s prohlídkou stanice a po obědě jsme se vydali na rozhlednu Wunderhorn, ze které byl krásný výhled na okolí města Oelsnitz. Při výstupu na rozhlednu foukal mírný vítr, což bylo příjemným osvěžením.

Po vyfocení jsme se odebrali do Bürger-und Familienparku, kde v tomto parku byla i součástí dvě dětská hřiště i s vodními atrakcemi a v takovém vedru osvěžení přišlo vhod a tak měli děti o zábavu postaráno.

Již posledním odpoledním bodem na programu byla návštěva a prohlídka hornického muzea, kde jsme sfárali do dolů. Každý, kdo vstoupil do dolu, musel mít na hlavě helmu, protože v dole byla úplná tma a i snížené stropy. Po dlouhé prohlídce jsme se setkali u autobusu, vydali se podívat ještě na rovník u města Oelsnitz a poté domu.

Program byl opravdu pěkný se zajištěným pitným režimem po celou dobu.