Ve dnech 25. – 26. 4 2009 se konalo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České Republiky v halovém požárním sportu disciplín 100 m překážek a štafety 4 x 100 m. Za sbor dobrovolných hasičů v Chodově zde startovali dva závodníci, a to David Grůza a Michal Ivánek. Mistrovství bylo rozděleno na 2 soutěžní dny. V sobotu se konaly závody SDH, kde David Grůza obsadil 6. místo z celkových 220 startujících závodníků. Neděle byla věnována závodníkům kategorie profesionálů, kde Michal Ivánek dosáhl celkového času 21.60 s. Jelikož to byli jeho první závody za kategorii mužů, výsledek a výkon mladého závodníka mezi elitou České Republiky, byl nad očekávání. David Grůza překvapil ovšem ještě více, a to 5. místem v kategorii profesionálů s výsledným časem 16.86 s. Jsou to první závody v letošní sezóně a výsledky jsou opravdu perfektní. Věřím, že další závody, které nás pro letošek čekají, budou tak úspěšné jako tyto. Stejně tak doufáme, že pro další období budeme SDH Chodov vzorně reprezentovat na hasičských soutěžích nejen u nás v kraji, ale také na soutěžích, které se konají po celé České Republice.