V neděli 24. června proběhlo na fotbalovém hřišti v Sadově další kolo karlovarské ligy, kam se sjeli družstva přípravek, mladších a starších. Náš sbor reprezentovalo jen družstvo mladších a starších. Soutěžilo se ve štafetě 4x60 metrů s překážkami a požárním útoku. Všichni disciplíny odběhali nejdříve přípravky a poté se mladší střídali se staršími. Ve štafetě 4x60 metrů s překážkami se mladší umístili na 3. místě a starší na 2. místě v požárním útoku. I přesto, že se požární útoky běhaly na dvou stavech, hřiště v Sadově jsme po slavnostním nástupu opouštěli po 15 hodině. Mladší si vedli pěkně a po celkovém hodnocení si domů odvezli 3. místo a starší v celkovém hodnocení obsadili 5. místo.

O víkendu 16. – 17. června se v Ostrově nad Ohří na nově vybudovaném atletickém stadionu u Základní školy v Masarykově ulici konalo Krajské kolo hry Plamen. První den ráno po příjezdu se družstva byla prezentovat a poté bylo krajské kolo zahájeno slavnostním nástupem. Po nástupu byla odstartována štafeta CTIF, kde jsme obsadili 3. místo. Po odběhnutí této štafety jsme se přesunuli na štafetu požárních dvojic, kde jsme v této disciplíně měli druhý nejrychlejší čas, ale kvůli malé penalizaci jsme obsadili  až 5. místo.

Po malé přestávce se přešlo na požární útok CTIF. Tato disciplína se klasicky v Karlovarské lize neběhá, protože je časově náročná a proto se běhá pouze na postupových kolech. A v této disciplíně jsme se umístili na 5. místě. Po ukončení těchto útoků CTIF byla přestávka na oběd, kde se všechna družstva vystřídala a po příchodu z oběda na stadion jsme se připravili na štafetu 4x60. V této disciplíně jsme s malou chybičkou na hasicím přístroji obsadili 4. místo.

V neděli 10. června probíhalo  od 9 hodin na stadionu u Základní školy v Hroznětíně Krajské kolo mladších žáků a setkání přípravek. Na toto krajské kolo jsme si vybojovali postup z okresního kola v Oloví.

Krajské kolo bylo zahájeno slavnostním nástupem, po kterém hned následovala štafeta požárních dvojic. U této disciplíny jsme skončili na 3. místě a zde, i byť vteřinové  zaváhaní při rozhození hadice bylo znát. Po krátkém odpočinku přišla na řadu štafeta 4x60m s překážkami a zde jsme si vybojovali 2. místo.  Po ukončení štafety následoval běh jednotlivců s překážkami, kde se v této disciplíně za chlapce umístil Šimon Gavenda na 2. místě. A jako poslední královskou disciplínou se běžel požární útok. Zde jsme na nástřikové terče předvedli krásný útok, kterým jsme si zasloužili obdiv ostatních a 1. místo v této disciplíně.

Po ukončení disciplín a úklidu všeho materiálu se šlo na oběd do základní školy a pak na očekávaný slavnostní nástup.

V celkovém pořadí jsme se umístili na pěkném 2. místě a po příjezdu na stanici děti očekávala osvěžující slavnostní sprcha.

A vedoucí měli další náročný víkend 16. a 17. června před sebou. Tentokrát je čekalo Krajské kolo starších v Ostrově.

V neděli 27. května se kolektiv mladých hasičů vydal na přátelskou návštěvu za mladými hasiči do Partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge a to v rámci dotačního projektu Chodov a Oelsnitz sportují, který byl realizován za podpory Evropské unie. Z Chodova se odjíždělo po sedmé hodině ranní, abychom byli v Oelsnitz na 9 hodinu, kde jsme měli připravený pestrý a nabitý program. Hned po příjezdu nás přivítali na hasičské stanici s malým občerstvením u prezentace kolektivu mladých hasičů a dalších akcí sboru. Během prezentace proběhla praktická ukázka, jak to při vyhlášení poplachu funguje u nich, s ukázkou jejich techniky, kterou si mohli všichni vyzkoušet.

Poté nás čekala prohlídka obřadní síně a radnice, kde nás přivítal starosta města Oelsnitz. Po prohlídce jsme se přesunuli na oběd na hasičskou stanici Neuwürschnitz spojený samozřejmě s prohlídkou stanice a po obědě jsme se vydali na rozhlednu Wunderhorn, ze které byl krásný výhled na okolí města Oelsnitz. Při výstupu na rozhlednu foukal mírný vítr, což bylo příjemným osvěžením.

Ve dnech 19. až 20. května se konalo okresní kolo hry plamen v Oloví. Tohoto okresního kola se zúčastnily týmy z Krajkové, Oloví, Březové, Kynšperka n. Ohří a Rotavy.

Pořádání této 2. denní soutěže byla pro hasiče z Oloví první zkušenost, protože kroužek mladých hasičů z Oloví začal soutěžit teprve od ledna tohoto roku a tak to byly pro děti a jejich vedoucího, který měl celé pořádání soutěže na "triku" vůbec první závody. Soutěžilo se na travnaté ploše v areálu bývalé sklárny, kde byl i mimo nalajnovaných disciplín pěkný prostor pro míčové hry, kde si děti krátily volnou chvíli.

První den v sobotu po příjezdu do Oloví nás čekala snídaně, po snídaní hned prezence, kontrola jednotlivých závodníků a odevzdání kroniky. Po úspěšné kontrole bylo okresní kolo zahájeno slavnostním nástupem a po něm nás čekala většina disciplín.

V sobotu 5. května 2018 se od rána v Útvině na fotbalovém hřišti konalo první kolo krajské ligy mladých hasičů, na které vyrazila chodovská družstva mladších žáků a družstva starších žáků. Soutěžilo se ve dvou disciplínách podle pravidel hry Plamen a to ve štafetě požárních dvojic a požárním útoku. V sobotu bylo krásné počasí, teplota  v Útvině byla okolo dvaceti čtyř stupňů a tak příjemné ochlazení na požárním útoku každý přivítal. Po ukončení celého sportovního dne bylo na řadě vyhlášení výsledků, kde celkovým součtem obou disciplín se družstvo mladších umístilo na 3. místě a družstvo starších také na 3. místě.