Hlavní stránka Informace SDH Sport Chodovská vlečka 2017

Chodovská vlečka 2017 PDF Tisk
Pondělí, 28 Srpen 2017 18:18

V sobotu 26. srpna se náš sbor dobrovolných hasičů Chodov, podílel na organizaci, zabezpečení a také na aktivní účasti při již tradiční sportovně společenské akci s názvem Chodovská vlečka 2017 s podtitulem Běh pro Natálku. Tento rok se jednalo již o druhý ročník běhu na 10 kilometrů v rámci Běžecké ligy Karlovarského kraje, který pořádal ŠAK Chodov ve spolupráci s Městem Chodov na oblíbené running track v okolí Bílé vody. Neběželo se jen těch 10 kilometrů, ale také 2 x 5 kilometrů štafetově a samozřejmostí byly tratě pro dětské kategorie. Letošní rok bylo vybrané startovné věnováno Natálce Weissové, která se narodila s vrozeným rozštěpem páteře. Sama byla přihlášená do závodu a trať absolvovala s asistencí. Účastí v závodě udělali závodníci nejen něco pro sebe, ale podpořili dobrou věc. Do závodu bylo přihlášeno přes 150 závodníků z celé republiky, ale i ze zahraničí. Ve startovní listině figurovala i dvě velká jména vytrvalostního běhu. A to účastnice letních olympijských her v Londýně a několikanásobná mistrně republiky v atletice Ivana Sekyrová. Dalším velkým jménem v závodě byla Monika Hloušková, také několika násobná mistryně republiky jak na dráze, tak na silnici a účastnice letošního mistrovství Evropy v běhu do vrchu.

Členové hasičského sboru zajišťovali společně s posádkou zdravotnické záchranné služby a posádkou sanitního vozidla od podnikových hasičů ze Sokolovské uhelné zdravotnický dohled, pomáhalo s logistickým zabezpečením celé akce s výdejem nápojů a také postavili ochlazovací vodní bránu. Zástupce hasičů jsme měli i na běžecké trati.