Středa 23. července. Krátce po 16 hodině je klidné odpoledne přerušeno signalizací pagerů o vyhlášení poplachu sloužícímu družstvu chodovské jednotky. Všechny technologické prvky hlásí typ události dopravní nehoda osobního automobilu s vyproštěním osob. K události, která je hlášena katastrálně ze Staré Chodovské výjezd na Vintířov, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Při jízdě k zásahu si všichni hasiči připravují všechny osobní prostředky pro řešení dopravních nehod a dle dostupných informací se připravují na podobný scénář, jako byla vážná nehoda na začátku června v ulici Vintířovská.

Po příjezdu na místo události, kde již zasahuje hlídka městské policie Chodov, je průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla. To skončilo mimo vozovku a uvnitř se nacházejí, oproti získaným informacím, dvě osoby. Ty je potřeba vyprostit. Ještě před zahájením průzkumu bylo provedeno bezpečnostní ustavení zásahové techniky a rozmístnění výstražných kuželů k zabezpečení místa nehody. Prvotní průzkum ukázal, že tentokrát se jedná o prověřovací cvičení. I když jde o cvičení, všichni postupují se soustředěním na správnost standardních činností vykonávaných při tomto druhu události. Provádí se protipožární opatření, zabezpečení havarovaného vozidla proti pohybu, předlékařská první pomoc osobám ve vozidle. Velitel zásahu určuje způsob a technické prostředky k vyproštění osob z vozidla. Po vyproštění osob, je s krátkým vyhodnocením cvičení ukončeno.