V pátek 5. dubna v časných ranních hodinách vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky v prvním a následně v druhém stupni poplachu na požár bytu v panelovém domě v ulici U Porcelánky. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 04:06 hodin. Z bytu v nejnižším patře vycházel kouř. Panelový dům o šesti nadzemních podlaží byl celý zasažen kouřem z požáru. Další volající potvrdili, že se kvůli kouři nemohou dostat z domu. Na místě potvrzujeme, že požár zasáhl celý jeden byt, zakouřený je celý prostor jednoho vchodu a zahajujeme záchranu osob a hašení požáru. Současně s hasebními pracemi proběhla samovolná evakuace osmi osob, dalších dvanáct hasiči zachránili vyvedením s využitím vyváděcích masek nebo pomocí automobilového žebříku. Po uhašení požáru byla průzkumem v bytě nalezena jedna osoba bez známek života.  Příčina a výše škody je v šetření. Na místě jsme spolupracovali nejen se složkami IZS, ale také s vedením města a zástupci majitele domu. 

V neděli 6. listopadu na základě několika telefonátů na linku tísňového volání, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky hasičů určené ve druhé stupni požárního poplachového plánu na požár prodejny potravin v ulici U Koupaliště. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 04:51 hodin. Po příjezdu na místo, kdy celý objekt byl zasažen požárem v celém rozsahu a plameny dosahovaly výšky více jak dvacet metrů, požaduje náš velitel po operační středisku povolat jednotky ve třetím stupni dle poplachového plánu.

Družstvo z Chodova pod mým velením vyjelo jako součást 2. odřadu Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje dne 1.8. ve 3:00 ráno od krajského ředitelství v Karlových Varech. Po přesunu do Hřenska, na seřadiště jednotek a techniky číslo 2 v lokalitě Mezní Louka, proběhl brífink velitelů a rozdělení úkolů. Nám byla přidělena část úseku kolem vrcholu Bouřňák v sektoru 2 na úseku 1 v rámci karlovarského odřadu, kdy pracovní název našeho "území" byl Chodovské Pompeje. Ve velmi špatně přístupném terénu jsme prováděli hašení a vyhledávání skrytých ohnisek na hřebeni skal a v přilehlých roklích. Takto v podstatě vypadaly všechny tři dny nasazení našeho družstva. Poslední den byl jeden ze členů chodovské jednotky přidělen do sestavy obsluhy čerpadla HZS Plzeňského kraje, a dva členové jednotky byli velitelem úseku odesláni na hašení na hřebeni „Jezevčí skála“, kdy opět tento název byl pracovním názvem mezi zasahujícími k lepší orientaci v terénu.

Ve večerních hodinách 3.8. nás střídalo druhé družstvo chodovské jednotky pod velením velitele jednotky. Všude bylo vidět vysoké nasazení všech hasičů, a to na některých úsecích v exponovaných sektorech i v nočních hodinách. Velmi velkým pomocníkem pro hašení v nedostupných místech byly vrtulníky a letadla. Jak náročné bylo hašení v některých místech je vidět na přiložených fotografiích. Chodovští hasiči, společně s dalšími z karlovarského odřadu, prováděli vyhledávání skrytých ohnisek a jejich hašení, prodlužování hadicového vedení stylem ferrata, transport přenosné stříkačky na vrchol skal. Zasahovali jsme na vrcholech s pracovními názvy Chodovské Pompeje, Jezevčí skála, Mordor ... Oficiálně na přilehlých skaliskách vrcholu Bouřňák a na samotném vrcholu. Při zásahu byl lehce zraněn jeden z našich hasičů, ale po základním ošetření v záchranářském kamionu Golem ZZS hl. m. Praha, se vrátil ke svým kamarádům, kde pokračoval v plnění stanovených úkolů. Chodovské druhé družstvo z 3. odřadu HZS Karlovarského kraje, bylo večer 7.8. vystřídáno dalšími jednotkami z karlovarského kraje.

Od úterý 1. března pomáháme s logistickým zabezpečením a chodem Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině v KV Areně v Karlových Varech. Provádíme výdej základních věcí osobní potřeby, pomáháme v rámci jazykových znalostí s orientací a pomocí v rámci KACPU, provádíme dopravu osob do cílových míst k ubytování nejen v rámci našeho kraje, a také provádíme úklid určených prostor centra. Na chodu KACPU se střídáme v rámci 12 hodinových směn.

Jelikož bude potřeba zvýšit kapacitu dočasného nouzového ubytování, tak jsme společně s městem Chodov připraveni opět aktivovat ve spolupráci s HZS Karlovarského kraje, naše chodovské nouzové evakuační středisko.

Ve čtvrtek 21. října zasáhl většinu území republiky velmi silný vítr. Jako první začali řešit hasiči mimořádné události v souvislosti s extrémním počasí právě v našem kraji. Okolo šesté hodiny ráno vyjeli první hasičské jednotky podle poplachového plánu kraje na odstraňování popadaných stromů. Jednotka Chodov vyjela k prvnímu zásahu na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje krátce po půl osmé ráno s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA, a to do ulice Husova. Pokračovali jsme v odstraňovaní popadaných stromů směrem na Vřesovou až do Tatrovic. Následovalo řešení popadaných stromů v ulici Nám. ČSM, Nám. 9. května, Božičany, Mírová směrem na Počerny. Operační středisko hasičů vyslalo také náš automobilový žebřík AZ 30 Iveco Magirus do Lokte-Údolí, kde jsme celý den řešili s dalšími jednotkami hasičů zabezpečení a následné odstranění vzrostlého stromu u silnice.

Ve čtvrtek 24. června postila část jihomoravského kraje vichřice s tornádem. Tornádo zasáhlo část Břeclavska a Hodonínska. Nejpostiženějšími obcemi jsou Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky. Na místo ihned vyrazili všechny místní složky IZS. Během noci jsou na místo této mimořádné události vyslány také dva speciální hasičské odřady USAR týmů. Událost si vyžádala nejméně pět lidských životů, více než 200 zraněných osob a odhaduje se 9 000 osob bez přístřeší. Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje vyslal v pátek na pokyn generálního ředitelství HZS ČR pomoc  kolegům z Jihomoravského kraje, postiženého bouřkami a tornádem, ve formě speciálního vyprošťovacího odřadu pro zajišťování likvidačních prací a odklízení trosek. Součástí tohoto odřadu byly i dvě jednotky Sboru dobrovolných hasičů, kdy jednou byla naše chodovská zásahová jednotka. Součástí karlovarského odřadu byl také speciální velitelský vůz s drony pro monitorování rozsahu škod.

Na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje jsme dnes ráno opět vyjeli s dopravním automobilem DA Iveco Daily a s další speciální technikou profesionálních hasičů HZS Karlovarského kraje na hraniční přechod Pomezí na Ohří, kde jsme zřídili mobilní odběrové místo. Odběry jsou určené pro takzvané pendlery, tedy osoby, které potřebují negativní test na COVID pro zaměstnavatele v Německu. Hasiči budou provádět antigenní testy, do dvaceti minut od odběru dostanou testované osoby potvrzení o výsledku testu. Odběrové místo bude v Pomezí nad Ohří otevřené v sobotu 30. ledna a v neděli 31. ledna od 10 do 15 hodin, v pondělí 1. února od 4 do 14 hodin. Toto mobilní testovací místo je zřízeno na žádost krizového štábu Karlovarského kraje a hasiči ho zřizují jen krátkodobě v uvedených termínech. V ČR lze absolvovat antigenní test zdarma 1x za 5 dní. Dle nového opatření Ministerstva zdravotnictví z 28.1. bude možné od 1. února 2021 absolvovat antigenní test zdarma 1x za 3 dny.

V neděli 24. ledna odpoledne rozhodl krizový štáb Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhovět žádosti vedení Karlovarského kraje o zřízení a zajištění chodu mobilního testovacího místa systému drive-in na hraničním přechodu Pomezí na Ohří. Bylo rozhodnuto, jaké jednotky budou vyslány ke zřízení a zajištění tohoto odběrového místa a naší jednotce vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach v čase 15:20 hodin. K zásahu vyjíždíme s dopravním automobilem DA Iveco Daily a velitelským automobilem VEA Škoda Octavia. Naše cesta vede nejprve do Karlových Varů k budově skladu ochrany obyvatelstva HZS, kde odevzdáváme materiál použitý při budování evakuačního střediska v souvislosti s požárem v Chodově, a fasujeme nový materiál včetně přívěsné elektrocentrály pro odběrové místo. Následně se přesouváme k hraničnímu přechodu Pomezí. Tam spolupracujeme s příslušníky HZS Karlovarského kraje a zřizujeme testovací místo pro pendlery. Naše jednotka se následně rozděluje a část zůstává s DA na místě a ostatní se vrací na základnu. Dle informací HZS v pondělí 25. ledna ve čtyři hodiny ráno zprovoznili hasiči odběrové místo na provedení antigenních testů pro tzv. pendlery na hraničním přechodu do SRN v Pomezí nad Ohří. Od začátku je před odběrným místem dlouhá fronta, provoz zde usměrňuje policie. Samotný odběr a následně výsledek s potvrzením trvá dvacet minut, čekání ve frontě je několikahodinové. Žadatelé o test mohou využít také odběrné místo v Německu. Žádost o vytvoření odběrného místa dostali hasiči od krajského krizového štábu a žádost byla pouze na pondělí. V průběhu dne se bude rozhodovat o dalším postupu.