V neděli 13. srpna ráno, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach šesti hasičským jednotkám na ohlášený požár skládky komunálního odpadu v katastru obce Vintířov nedaleko Vřesové. Po příjezdu prvních jednotek na místo je prováděn průzkum a velitel zásahu vyhlašuje okamžitě druhý stupeň poplachu a požaduje další hasičské jednotky a cisterny. Na místě probíhá hašení k zamezení šíření požáru. Na místo jsou povolány další hasičské jednotky, speciální družstvo s UAS k provádění vzdušného průzkumu a také chemická laboratoř HZS z Třemošné. Místo zásahu je rozděleno na dva hasební úseky a s likvidací požáru postupně pomáhají také dva kompaktory a jedno pásové rypadlo UHD. Na místě je vyhlášen třetí stupeň poplachu, jsou informováni starostové dotčených obcí, hejtman Karlovarského kraje, vedení HZS. 

V sobotu 12. srpna odpoledne, kdy už bylo po dny otevřených dveří u chodovských hasičů, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach pro jednotky určené v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár rodinného domu. K požáru do karlovarské ulice Slovenská vyjelo celkem šest hasičských cisteren a automobilový žebřík. Naše jednotka vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 15:56 hodin. Na místě plníme příkazy velitele zásahu, provádíme hašení na určených místech, dopravu hasební vody, vyhledávání skrytých ohnisek, rozebírání konstrukcí. Na základnu jsme se vrátili po devatenácté hodině a po údržbě vybavení a připravení na další výjezd, jsme se rozešli do svým domovů o další hodinu a půl později. Škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na 3,5 milionu korun.

 

V neděli vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár u rodinného domu v Mírové. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 20:58 hodin. Po příjezdu na uvedenou adresu je vidět kouř ze zahrady. Majitel zahrady přišel na výzvu velitele zásahu otevřít a bylo zjištěno, že jde o rozdělaný oheň na zahradě. Velitel zásahu důrazně upozornil majitele na vydané nařízení hejtmana Karlovarského kraje platné a účinné od 10.7.2023 do dovolání, kdy je vyhlášena doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, dle čl. 4 a 5 odst. a) Nařízení Karlovarského kraje č. 4/2016, a je zakázáno na zahradách rozdělávat a udržovat ohně a odhazovat hořící nebo doutnající předměty. Velitel zásahu vyzval majitele aby oheň uhasil. Majitel uposlechl výzvy a oheň uhasil. Naše jednotka provedla kontrolu termokamerou. O události byl operačním střediskem informován vyšetřovatel požárů HZS, který dorazil na místo a vyřešil majitele.

V sobotu 22. července vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na ohlášený v jednom z podniků průmyslové zóny. Na tísňovou linku bylo ohlášeno, že požár by měl být již uhašený. K zásahu vyjela naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 21:15 hodin. K zásahu vyjela také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania "Cobra". Po příjezdu na místo bylo průzkumem potvrzeno, že se jedná o již uhašený požár soustružnického stroje. Požár byl uhašen samohasící technologií instalovanou uvnitř stroje a byla provedena evakuace všech přítomných zaměstnanců na směně z výrobní haly před příjezdem hasičů. Jednotka provedla kontrolu haly s měřením teploty pomocí termokamery, kdy nebyly zjištěny žádné zvýšené teploty  a nebyla nalezena žádná skrytá ohniska uvnitř stroje ani v jeho bezprostředním okolí. 

V úterý 18. července je na tísňovou linku ohlášen požár lesa v katastru obce Hory nedaleko dálnice D6. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky se čtyřmi cisternami. K zásahu Vyjíždí jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania a CAS 30 T815-7, jednotka SDH Tašovice s CAS 15 Renault Midlum a naše jednotka s CAS 20 T815 TERRNo1. Na místě zásahu na cyklostezce podlé dálnice jsme první hasičskou jednotkou hned za hlídkou Policie ČR. Je zjištěno, že na místě nehoří les, ale docházelo zde vypalování kabelů. K požáru již nedochází a pachatelé jsou zadrženi policejní hlídkou. Je informováno operační středisko a je povolán vyšetřovatel požárů HZS.

 

V neděli 16. července v podvečer vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce potřetí. K ohlášenému požáru bytu v karlovarské městské části Drahovice jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 18:12 hodin. K zásahu vyslalo operační středisko jednotky z prvního stupně podle poplachového plánu. První jednotka na místě zjistila, že hoří materiál na balkoně a balkonové okno. Požár byl rychle zlikvidován. naše jednotka byla odvolána operačním střediskem zpět na základnu ještě před dojezdem na místo zásahu.

V sobotu 15. července je na tísňovou linku ohlášen požár bytu ve výškové budově v ulici Smetanova. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach jednotkám určených v prvním stupni požárního poplachového plánu. K požáru bytu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 04:05 hodin. 

Na místě provádíme hašení požáru, záchranu a evakuaci osob. Výborná byla spolupráce nejen hasičů, ale především s hlídkou Policie ČR a hlídkou Městské policie Chodov. Jeden z policistů nasadil vlastní život, přelezl balkón v 8. patře a dostal se do bytu, kde hořelo. Požár lokalizoval a zachránil muže, který v bytě spal. Policista, strážník i zachráněná osoba skončili v péči Zdravotnické záchranné služby. Požár se mimo byt nerozšířil. Prostor domu byl zakouřený, samovolně se evakuovalo  dvacet osob, dalších 23 zachránili hasiči. Na místě jsme spolupracovali také s vedením města.

V pátek 14. července ráno, je na tísňovou linku nahlášen kouř z lesa mezi Mírovou a Božičany. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach naší jednotce a určilo techniku k výjezdu cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 T815 TERRNo1 a čtyřkolku Can-Am Bombardier. K události podezření požáru lesa jsme vyjeli v čase 07:46 hodin. Po důkladném průzkumu v uvedené lokalitě je zjištěno, že se jedná o planý poplach, kdy byl vidět z dálky kouř, který pocházel z komínu odvodu kouře průmyslového objektu.

V úterý 11. července je na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ohlášen požár v přírodním prostředí na okraji Chodova. K zásahu je vyslána naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1, s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a čtyřkolkou Can-Am Bombardier, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania "Cobra" a jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Po příjezdu naší jednotky do lokality mezi Chodosem a Smolnickou výsypkou, je průzkumem zjištěno, že hoří přístřešek bezdomovců a blízké přírodní okolí.

V pondělí odpoledne, v době kdy už bylo v platnosti Opatření Karlovarského kraje o zákazu rozdělávání ohně ve venkovním prostředí, je na tísňovou linku ohlášen požár travního porostu v délce přibližně 300 metrů. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vysílá na místo pět hasičských jednotek. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a čtyřkolkou UTV Bombardier v čase 14:03 hodin. Velitel naší jednotky určuje seřadiště jednotek a vydává se na průzkum s využitím UTV. Na místo se postupně dostavují další povolané jednotky. Z dálky je vidět rozsáhlý kouř ve vzduchu.

V neděli 9. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach několika jednotkám hasičů na požár travního porostu na několika místech podél železniční trati od Karlových varů až za Ostrov. Naší jednotce je vyhlášen poplach v čase 12:19 hodin a k požáru v karlovarské městské části Bohatice vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo provádíme hašení pomocí útočných "C" proudů a to především k zastavení šíření požáru, a také pomocí jednoduchých hasebních prostředků. V lokalitě Bohatice spolupracujeme z dalšími čtyřmi jednotkami.