Ve čtvrtek 30. května se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení s názvem Rolavské rašeliniště 2024 v okolí obce Přebuz na Sokolovsku. Cvičení bylo připravené dlouho dopředu jako událost ve zvláštním stupni poplachu. Účastnila se ho řada jednotek hasičů z celého kraje, ale i kolegové z okolních krajů. I když počasí bylo v opačném spektru než je pro tento typ události obvyklé, bylo to přesto náročné. Špatné počasí, kdy celé cvičení pršelo, velké převýšení v rámci místa zásahu, náročný terén, velké vzdálenosti, mnoho vybavení a materiálu, nové technické prostředky. Chodovská jednotka byla na pokyn velitele zásahu zařazena do úseku č.4 kde jsme prováděli záložní dálkovou dopravu vody hadicemi cca 800m z Rolavského rybníka do flexitank nádrže o objemu 54m3.