V pátek 26.listopadu proběhl další školící den u naší jednotky. Školení zásahové jednotky se zůčastnili po dohodě velitelů i členové jednotky SDH Vintířov. Na počátku pátečního školení byl vyhlášen poplach chodovské jednotce na požár výškové budovy v Karlových Varech a jedno družstvo odjelo s CAS 24 T815 TERRNo1 k zásahu. O tomto zásahu je předchozí článek. Školení bylo zahájeno nezbytným kafíčkem a první přednášku měl velitel směny z HZS podniku Sokolovská uhelná právní nástupce a.s. Sokolov stanice Vřesová, který přednesl vyhodnocení složitějšího zásahu na požáru v technologické části průmyslového objektu na Vřesové.

Po krátké přestávce přednesl svůj výklad s počítačovou prezentací pozvaný vyšetřovatel požárů HZS Karlovarského kraje. V přednášce zaznělo kdy se povolává vyšetřovatel požáru, co vše je potřebné hlásit na KOPIS pro další šetření, kdy se jedná o mimořádnou událost z hlediska vyšetřování požárů. Následoval výklad dalšího našeho velitele družstva o místopisu katastru obce Božičany, kde jsme vedeni jako místní hasičská jednotka.

V dalším přednesu velitele družstva bylo zopakováno několik témat z Bojového řádu, kde se kladl důraz na hašení požárů za silného mrazu, nebezpečí podchlazení a omrznutí, uzavření místa zásahu a práce se sdělovacími prostředky při zásahu.

Krátce před polednem se vrátila část jednotky od požáru v Karlových Varech a velitel jednotky provedl rychlé informování a vyhodnocení zásahu ze strany chodovské jednotky při tomto požáru. Na konci školení byl všem členům zásahové jednotky oznámen termín prosincového velkého přezkoušení znalostí za letošní rok.