Studenti si nejprve vyslechli od zástupců TRINS praktické poznatky z přepravy nebezpečných látek, profesionální hasiči z karlovarské stanice jim pak v prezentaci ukázali možnosti a postup hasičů při nehodě cisterny s nebezpečnou látkou. Specialisté hasiči na chemické havárie jim rovněž detailně popsali vybavení, které musejí hasiči při podobné havárii použít. Následovala praktická ukázka hasičů před budovou školy.
Sokolovská přepravní společnost poskytla cisternu, kterou označila pomocí identifikačních cedulí s Kemler kódem a UN číslem jako přepravující lehce hořlavou a jedovatou látku. Z jednoho z vypouštěcích ventilů pak tato látka začala vytékat.
Velitel zásahu nařizuje vyznačení nebezpečné zónu a bezpečné zóny. Hasičská jednotka připravuje dekontaminační prostor a určení hasiči se oblékají do přetlakových protichemických obleků. Průzkumná skupina je před vstupem do nebezpečné zóny kontrolována na kontrolním bodě a odchází provést průzkum k cisternovému vozu, ze kterého uniká nebezpečná látka. Po provedení prvotního průzkumu umisťuje pod vadný ventil záchytnou nádobu a pomocí speciálního technického prostředku provádí utěsnění ventilu a jsou připraveni k přečerpávání látky z cisterny.
Přečerpávání je ukončeno a pracovní skupina hasičů odchází z nebezpečné zóny na dekontaminační stanoviště, kde dochází k dekontaminaci stanoveným způsobem.
Tím celá ukázka hasičů končí.
Více fotografií naleznete na webu HZS Karlovarského kraje.