V pondělí 17. října se odpoledne na silničním průtahu Karlovými Vary stala dopravní nehoda. Podle prvních hlášení se mělo jednat o nehodu pěti až šesti aut. Z toho důvodu vyslalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na místo pět hasičských jednotek. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 14:30 hodin. Jako první na místě nehody byli karlovarští hasiči, kteří zjistili, že se jedná o dopravní nehodu dodávky, osobního auta a motorky. Z pěti vyslaných hasičských vozidel se na místo události ale dostaly pouze dvě. Ostatní zásahové vozy bohužel nedojely na místo kvůli tomu, že řidiči nedokázali vytvořit záchranářskou uličku.

Průtah byl beznadějně ucpaný a nebylo možné projet. V těchto místech na průtahu městem není snadné tuto uličku vytvořit, chybí dostatečně široké odstavné pruhy za krajnicí. A právě proto je nutné, aby řidiči ve chvíli, kdy dojíždí kolonu na průtahu, tak aby dostatečně včas zareagovali a správně zastavili vozidla tak, aby bylo možné projet. Například tak, že nechají mezi sebou a vozidlem vepředu dostatek místa. Zvlášť, pokud ve druhém pruhu například již stojí nákladní auto. Nebylo výjimkou, že na v koloně stály i dvě nákladní auta vedle sebe, což je prostě v tu chvíli naprosto neřešitelná situace, která následně vede k tomu, že se záchranné složky nedostanou včas na místo pomoci. Naše jednotka, stejně jako dvě další, uvázla v koloně. V té době nás již operační středisko odesílá zpět na základnu, ale nemohli jsme se nikam hnout. Až po nějakém čase, až se v místě nehody povolil postupný průjezd vozidel, tak jsme se mohli vrátit zpět na základnu.
Zpracováno s využitím info od HZS KVK.