V sobotu 21. července, po 17 hodině jsme zasahovali o dopravní nehody s únikem kapalin na 135,7 km dálnice D6, když došlo o 300 metrů zpět k hromadné dopravní nehodě několika osobních vozidle. Dvě hasičské jednotky se okamžitě protisměrem vydávají na pomoc osobám v havarovaných vozidlech. Po příjezdu na místo je proveden průzkum, kdy je zjištěno, že došlo k nehodě šesti osobních vozidel se zraněním několika osob. Velitel zásahu informuje operační středisko, které na místo vysílá další posilové jednotky. Naše jednotka je určena k vyproštění osoby z havarovaného vozidla VW. Provádíme zajištění havarovaného vozidla, protipožární opatření, předlékařskou první pomoc a postupné vyproštění zraněné osoby.

Konečné vyproštění provádíme ve spolupráci se zdravotnickými záchranáři. Zraněná osoba je stabilizována a transportována do vrtulníku LZS. Následně provádíme další činnosti podle pokynů velitele zásahu. V době našeho zásahu došlo nedaleko Sokolova k další nehodě, kam musel být povolán vrtulník LZS. Na základnu se vracíme okolo 19. hodiny.

Zasahující na místě:

HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary - CAS 20 T815 TERRA, CAS 20 Scania "Cobra", VEA Toyota Hilux

HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov - CAS Scania "Cobra"

JSDH Chodov - CAS 30 T815 TERRA

JSDH Kynšperk nad Ohří - CAS 20 T815 TERRNo1

HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství - OA Landrover Discovery, OA Škoda Scala

HZS Karlovarského kraje UO Sokolov - OA Škoda Kodiaq

HZS Karlovarského kraje UO Cheb - OA Škoda Karoq