V úterý 16. července je na tísňovou linku TCTV 112 přijato automatické hlášení o dopravní nehodě z mobilního telefonu, kdy se nikdo neozývá. Jelikož ani na zpětné volání nikdo nereaguje, na místo nehody vyjíždí všechny základní složky IZS. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro dvě jednotky hasičů předurčené na řešení dopravních nehod. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 13:25 hodin. Během jízdy na místo zásahu nás operační středisko odvolává zpět na základnu s tím, že první jednotka nehodu nenalezla, ale kontaktovala na místě řidičku, která zapomněla na odložený telefon na střeše vozidla a odjela. Telefon při jízdě spadl v řádu desítek km za hodinu na zem a detekoval automatický náraz jako při dopravní nehodě s automatickým voláním na tísňovou linku. Operační středisko odvolává obě jednotky zpět na základny. Událost byla překlasifikována na planý poplach.