Ve středu 10. června odpoledne jsme vyjeli na technickou pomoc, spolupráce se složkami IZS při pátrání po pohřešované osobě. Shromaždiště hasičských jednotek bylo na cyklostezce u Královského Poříčí. Osobu, která trpí Alzheimerovou chorobou, naposledy spatřili na cyklostezce mezi Královským Poříčím a Sokolovem. Po ženě začaly pátrat hlídky policie, na místě byl také policejní psovod se služebním psem a velitel zásahu povolal také vrtulník s termovizí. Hasiči po domluvě s policejním velitelem zásahu nasadili na vodu dva čluny, které propátrávali oba břehy řeky Ohře směrem na Loket. Chodovští spolu s ostatními hasiči pak v rojnici začali prohledávat lesy a svahy podél cyklostezky. Cestičky podél cyklotrasy projížděli hasiči také na terénní čtyřkolce. Zmatenou a dehydrovanou ženu se hasičům v rojnici podařilo najít po necelých dvou hodinách, čtyřkolka ji pak převezla na shromaždiště techniky, kdy si ji převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Pátrání se zúčastnili hasiči z jednotek HZS Sokolov, HZS Karlovy Vary, SDH Chodov, SDH Královské Poříčí, SDH Březová, SDH Loket.

Článek převzat od HZS KVK a redakčně upraven.

Fotografie z místa zásahu na webu zde.