V neděli 1. listopadu vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, krátce po našem návratu od požáru v Tatrovicích, opět poplach pro naši jednotku. K zásahu do Vintířova k záchraně vzácného papouška jsme vyjeli s automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 11:18 hodin. Na místo zásahu následně vyjel také velitelský automobil VEA Škoda Octavia. Po příjezdu do Vintířova jsme ustavili výškovou techniku na silnici u stromu, kde byl ve výšce papoušek. Následně jsme si zapůjčili odchytovou síť od hlídky městské policie a provedli bezpečnostní pohovor s majitelem papouška, aby mohl, vybaven bezpečnostními prvky, s námi v záchranném koši provést odchyt ve výšce.

To se nepovedlo, a to ani napodruhé po přestavění automobilového žebříku k jinému stromu, kam papoušek uletěl. Opět uletěl a to neznámo kam. S majitelem zvířete jsme se dohodli, že až se opět objeví, tak budeme povoláni k dalšímu pokusu záchrany. To už nebylo nakonec potřeba, protože se papoušek po nějaké době vrátil k domovu do takové výšky, kdy si ho majitel odchytil sám.