Ve státní svátek 17. listopadu byl v 11:11 hodin vyhlášen poplach zásahové jednotce SDH Chodov na technickou pomoc odstranění nebezpečných stavů. Na místo události v ulici Lesní vyjíždí chodovská CAS 20 T815 a zároveň z centrální požární stanice HZS Karlovarského kraje územního odboru Sokolov jako posilová technika automobilový žebřík AZ 37 Iveco Magirus. Na výjezdovém lístku je napsáno, že v uvedené ulici jsou nebezpečně nalomené části stromu, které hrozí pádem na přilehlý chodník a komunikaci. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu, který potvrdil informace z KOPIS HZS, jsou pomocí řetězové motorové pily z koše automobilového žebříku odstraněny části stromu, které hrozily pádem. Po úklidu větví z chodníku a vozovky se obě dvě zásahová vozidla vrací na základnu. Na místě zásahu jednotka Chodov spolupracovala s hlídkou městské policie, která na příkaz velitele zásahu, provedla uzávěru komunikace.