V pondělí 28. prosince byl v 12:23 vyhlášen poplach systémem JSVV pro zásahovou jednotku SDH Chodov. O pět minut později vyjíždí družstvo s CAS 24 T815 na technickou pomoc, spolupráci se složkami IZS, pátrání po osobě v katastru Rotavy a okolí. Po příjezdu k obvodnímu oddělení policie ČR v Rotavě je velitelem zásahu, kterým pro tento zásah je příslušník policie ČR, rozdělen prostor pátrání pro jednotlivé hasičské jednotky. Naše jednotka je společně s rotavskými hasiči odeslána do prostoru posledního známého pohybu hledané osoby.

Po půldruhé hodině pátrání byla pohřešovaná osoba nalezena v lesním porostu bohužel mrtvá. Chodovská jednotka se odebírá ke svému zásahovému automobilu a než k němu dojdou je vyhlášen poplach i pro naši jednotku na požár bytu v Rotavě. K zásahu odjíždí v naší cisterně i velitel místní hasičské jednotky, která měla zásahový dopravní automobil hluboko v lese. Při dojezdu na místo požáru, je vidět na místě dvě hasičská vozidla jednotek, které se dostavily dříve a malý požár v bytě rychle zlikvidovaly. Proto je naše družstvo definitivně odesláno na svoji základnu.