Vlivem změn počasí došlo v posledním týdnu k velkému namrzání ledu a ztěžknutí sněhu na střechách budov. Za bezpečný provoz staveb a tedy i za bezpečný stav a údržbu střech zodpovídá výhradně každý majitel objektu.

Sníh a led by lidé měli ze střechy svých domů odstraňovat průběžně. Hasiči vyjíždějí k odstranění nebezpečných stavů na budovách státních institucí, zejména škol, školek, zdravotnických zařízení. I chodovská zásahová jednotka hasičů byla vyzvána KOPIS v dopoledních hodinách úterý 19. ledna k provedení zásahu na odstranění sněhových a ledových převisů na veřejné budově. Do ulice Náměstí míru vyjíždí v 9:10 hodin s CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ30 Ifa.

 

Po příjezdu na místo, kde se již nacházela hlídka městské policie, je prováděn průzkum okolo budovy. Velitel zásahu nařizuje strážníkům městské policie, aby vyrozuměli majitele osobních automobilů stojících v bezprostřední blízkosti objektu k přeparkování do větší vzdálenosti. Tím se zabránilo vzniku možných škod na majetku a vytvořilo místo pro ustanovení výškové techniky.

 

Místo zásahu bylo ohraničeno výstražnou páskou k zamezení vstupu civilních osob. Po ustanovení automobilového žebříku, bylo provedeno za zvýšených bezpečnostních opatření pro pohyb na žebříkové sadě, odstraněné převisů. Jednotka hasičů se po ukončení prací vrací na základnu.