Ve čtvrtek 4. února byl vyhlášen poplach chodovské zásahové jednotce celkem třikrát. Krajským operačním a informačním střediskem byl první poplach vyhlášen dopoledně v 10:47 hodin pomocí systému JSVV na odstranění nebezpečných stavů v ulici Dukelských hrdinů. K odstranění ledových a sněhových převisů na střeše základní školy Komenského vyjela naše jednotka s automobilovým žebříkem AZ 30 IFA a cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo události byl uzavřen prostor chodníku pomocí vytyčovací pásky před školou a po ustanovení zásahové techniky bylo prováděno usměrňování provozu na frekventované silnici druhé třídy. Usměrňování provozu na komunikaci záhy převzala hlídka městské policie.

 

Určení hasiči prováděli opatrné odstraňování ledových převisů a odstraňování sněhu na okraji střechy. Během zásahu došlo k incidentu, který se tak často při naší činnosti nestává. Do uzavřeného prostoru, i přes důrazné upozorňování hasičů vstoupil muž, který argumentoval, že musí pro syna do školy. Velitel zásahu dal okamžitě pokyn k přerušení činnosti, aby led nespadl na procházejícího muže. Jaké bylo naše překvapení, když o pár minut později se stejný muž, ale i s dítětem vracel přes uzavřený prostor zpět i když mohl obejít uzavřené místo. Musel by přejít přes přechody tak padesát metrů navíc. Vůbec si neuvědomoval, že tím ohrozil nejen sebe, ale i svoje dítě. To už na řadu přišlo velmi důrazné, ale slušné upozornění hasičů. Muž začal hasiče vulgárně napadat, že ho to nezajímá, že pospíchá do práce. V blízkosti stojící strážník městské policie upozornil muže, aby se začal chovat slušně. Ten to nerespektoval a začal neslušně okřikovat i strážníka. Proto muselo být chování neurvalého muže řešeno strážníky na místě.

Po odstranění převisů se jednotka vrací na základnu.