Ve středu 7. února dopoledne vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na transport zraněné osoby v terénu v lese u Nové Role. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a čtyřkolkou UTV Bombardier v čase 09:51 hodin. Po příjezdu na místo shromaždiště techniky, kde se již nachází posádka Zdravotnické záchranné služby a jednotka SDH Nová Role, se vzhledem ke stavu terénu přesouváme na přesné místo pěšky a čtyřkolkou.

Na místě v lesním terénu, kde se má nacházet zraněná osoba, tato osoba není. Velitel zásahu informuje operační středisko a požaduje další součinnost a další jednotky k pátrání po zraněné osobě. Operační středisko na místo vysílá další hasičské jednotky a hlídku Policie ČR. Po poradě zástupců složek IZS s velitelem zásahu je zahájeno prvotní pátrání v lese s tím, že se určená skupina vysílá také do místa bydliště, kdyby se pohřešovaná osoba vrátila domů. Tento předpoklad se nakonec potvrdil a pohřešovaná a zraněná osoba byla nalezena v blízkosti bydliště. Na místo se přesouvá posádka ZZS Karlovarského kraje a přebírá pacienta do své péče.