V sobotu 4. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod s vyproštěním. Na tísňovou linku 112 bylo oznámena dopravní nehoda přes aplikaci z volání apple watch - DN směr Boučí. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 16:32 hodin. Na určených souřadnicích se setkáváme s jednotkou HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov. Dopravní nehoda nebyla nalezena. 

Stává se stále častěji, že lidé neumějí ovládat svá chytrá elektronická zařízení, nebo je omylem aktivují. Nejhorší je, když na zpětné volání operátorů tísňových linek IZS nereagují ze strachu nějakého postihu. Pokud se jedná jen o jeden omyl a nejedná se o neustálé zneužívání tísňových linek, žádný postih nehrozí. Stačí se přiznat a omluvit. Tím zabráníte zbytečnému výjezdu všech základních složek IZS, které mohou chybět u skutečné mimořádné události.