V úterý 14. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na únik neznámé látky na spodním kališti u "Kostelní stezky". K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a čtyřkolkou Bombardier v čase 16:09 hodin. Na místo vyjíždí také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, hlídka Městské policie Chodov, hlídka Policie ČR a následně také řídící důstojník územního odboru HZS Karlovarského kraje. Na místě je průzkumem zjištěno, že dochází k úniku uhelného mouru ještě před kalištěm a to do Tatrovického potoka a následně do Chodovského potoka.

Na místo zásahu je povolána jednotka HZSp Sokolovská uhelná, zástupce Vodoprávního úřadu ORP Sokolov, zástupce Povodí Ohře. Po splnění všech úkolů stanovených velitelem zásahu, jsme odesláni zpět na základnu. Na místě zůstávají všechny spolupracující složky IZS a zástupci dotčených správních orgánů.