V sobotu 10. října vyjíždí v 21:06 hodin chodovská zásahová jednotka SDH Chodov k požáru popelnice do ulice Husova vedle školy. Než dojedou hasiči na místo, provedou preventivní opatření strážníci městské policie, kteří odtáhnou mimo místo hoření další vedle stojící méně zasažený plastový kontejner. Hasiči přijíždí na místo s CAS 24 T815 a provádějí zásah jedním vysokotlakým proudem. Vedle hořících kontejnerů stojí vzrostlý desetimetrový jehličnatý strom, který vlivem velké teploty vzplanul a hasiči museli provést rychlý zásah i na strom. Nebylo zjevné, jestli došlo k poškození pláště budovy školy, proto velitel zásahu nařizuje provést průzkum a kontrolní měření pomocí infrapyrometru ze střechy školy. Během zásahu se velitel od hlídky městské policie dozvídá o dalších dvou požárech popelnic z druhé strany školy. Na místo je vyslána dvoučlenná průzkumná skupina, která pomocí ruční kanadské stříkačky provádí lokalizaci a následně i likvidaci požárů za školou. Samozřejmostí bylo osvětlování místa zásahu pomocí vysouvacího stožáru po celou dobu zásahu. Na místo se dostavuje i vyšetřovatel požárů HZS a školnice základní školy. Zásahem jednotky se podařilo ochránit část budovy školy a další z kontejnerů. Celková škoda byla stanovena na necelých  23 tisíc korun. Po provedení závěrečného průzkumu a po sbalení použitého vybavení se jednotka vrací na základnu.