Ve čtvrtek 7. dubna je na tísňovou linku ohlášeno podezření na požár v panelovém domě v Chodově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro tři jednotky hasičů. K zásahu do ulice Náměstí 9. května vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 07:53 hodin.  Na místo zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania "Cobra" a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, hlídka městské policie Chodov a hlídka Policie ČR.

Po našem příjezdu na místo je nám hlídkou městské policie oznámeno, že je cítit spálenina po plastech, ale žádný požár zatím nebyl nalezen. Provádíme průzkum vnitřních prostor domu. Průzkumná skupina uvedla, že kouř na chodbě není viditelný, jen je cítit zápach spáleného plastu, provádí se průzkum elektrického vedení ve společných prostorách chodby a bytů od nejvyššího patra směrem dolů, požár nebyl nalezen. Na místo se dostavují další povolané jednotky a velení u zásahu přebírá velitel jednotky ze Sokolova. Provádíme také vizuální průzkum bytů pomocí výškové techniky. Závěr průzkumné činnosti zjistil malé ohniště za domem, kdy někdo pálil plasty u panelového domu. Kouř a zápach ze spáleniny se šířil komínovým efektem do společných částí domu. Byla provedena likvidace ohniště za domem.