Ve čtvrtek 14. dubna je na tísňovou linku TCTV 112 nahlášeno několik oznámení o černém kouři u Královského Poříčí. Některé telefonáty upřesňují, že se jedná o požár rypadla na šachtě. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro jednotky určené v druhém stupni poplachu podle požárního poplachového plánu. Naše jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 09:21 hodin.  Na místo vyjíždí jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Chodov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Březová (SO), jednotka Sboru dobrovolných hasičů Kynšperk nad Ohří a jednotka Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná.

Na místě plníme úkoly stanovené velitelem zásahu. Jednalo se o požár vyřazeného rypadla na těžbu uhlí typ KU 300. Stroj je odstavený na ploše mimo prostory těžby, probíhá jeho demontáž. Na stroji začaly hořet mazací tuky, pásový dopravník a kabeláž elektroinstalace. Protože se jedná o vyřazený těžební stroj, nevznikla podle majitele žádná škoda.